Bajrami në prag të finales së Kupës: E kam fituar si lojtar, pse jo edhe si trajner

Makedonija GJ.P nën drejtimin e Muharem Bajramit ndryshoi krejtësisht pamje, duke u shndërruar në një skuadër vrastare për kundërshtarët, sidomos në kuadër të Kupës, aty ku arriti të eliminojë dy skuadrat e para në renditje, FC Shkupin dhe Akademia Pandev, si dhe në gjysmëfinale skuadrën e fuqishme të Struga Trim

Shqipëria me 13 qershor, datën kur duheshe të luaj me Rusinë, zyrtarizon një kundërshtarë të ri!

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Estoninë. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën Estoneze që kjo ndeshje të luhet më 13 qershor 2022 në stadiumin “Air Albania” të Tiranës, duke nisur nga ora 18:00. Në këtë datë ishte planifikuar më parë që Shqipëria të luante ndaj

Përfitimet financiare, Shaqiri thyen rekordin e Ibrahimoviçit në Amerikë!

Xherdan Shaqiri nuk e ka nisur siç shpresonte karrierën e tij në MLS, pasi skuadra e tij, Çikago Fajër, gjendet në vendin e fundit në Konferencën e Lindjes. Por gjithsesi, ai mund të jetë më se i kënaqur sa i përket trajtimit financiar, pasi është zbuluar se është futbollisti më i

Jo vetëm Frankfurti, por e gjithë Gjermania po feston! Vitin tjetër 5 ekipe do lozin në Ligën e Kampionëve

Sonte nuk po feston vetëm qyteti i Frankfurtit, por po feston e gjithë Gjermania, pasi edicionin e ardhshëm nga ky kampionat në Ligën më Prestigjioze Europiane do të luajnë ploë 5 ekipe, njofton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë u mësua sonte, pasi Ajntrahti i Frankfurtit arriti që të triumfoi në Liga

Penaltitë i siguruan trofeun e dytë europian Frankfurtit, Ramzi tradhëtoi Renxhersin (VIDEO)

Për herë të parë pas vitit 1997, ndodh që një skuadër tjetër gjermane, përveç Bajernit të Munihut të fitoj një trofe europian. Është skuadra e Ajntrahtit të Frankfurtit që triumfoi në finalen e Liga Europa, pasi sonte në “Ramon Sançez Pizhuan” në Seviljë, mundi Gllazgou Renxhersin pas ekzekutimit të penaltive,