Çeferin: Shqipëria progres të jashtëzakonshëm, stadiumi i Tiranës madhështor!

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, i cili ka mbërritur në Tiranë për finalen e “Ligës së Konferencës”, ka vlerësuar Shqipërinë për organizimin perfekt të këtij eventi historik për Shqipërinë. Qeveria e Futbollit Europian ka postuar një deklarat të shkurtër të sllovenit, i cili fokusoet te progresi i Shqipërisë në futboll dhe

Egnatia e Ramadanit me 31 maj kundër Korabit do luaj për jetë a vdekje!

Edhe përfundimisht është përcaktuar dita, ora dhe stadiumi ku do të luhet finalja e “Play Out-it” mes Egnatias së Zekirja Ramadanit dhe Korabit të Peshkopisë, që vlen një vend në Superiore sezonin e ardhshëm. Federata shqiptare ka vendosur që kjo sfidë të luhet në “Egnatia Arena”në Rrogozhinë me 31 maj me

Ja nga sa të holla do përfitojnë ekipet e Maqedonisë që do luajnë në Europë!

Maqedonia edhe këtë vit në garat europiane të futbollit do të prezantohet me 4 skuadra, njofton “infOSport.mk”. Kështu FC Shkupi, që pas plotë 21 viteve u shpall kampion, do të prezantojë Maqedoninë e Veriut në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, ndërkohë 3 skuadrat tjera, Akademia Pandev, Shkëndija dhe Makedonija GJ.P,

Zbulohet shuma që do të përfitojë fituesi i Ligës së Konferencës që do të zhvillohet në Tiranë

Nesër mbrëma Tirana do të mirëpret finalen e parë të Ligës së Konferencës, në të cilën do të përballen Roma dhe Fejenordi. Ndeshja në fjalë do të startojë nga ora 21:00, ndërsa e njëjta shënon pa dyshim një moment historik për futbollin shqiptar, pasi për herë parë në shtetin shqiptarë organizohet