Volejboll – “Silver European League”, Shqipëria befason Maqedoninë midis Shkupit

Kombëtarja shqiptare e volejbollit ka arritur të marrë një fitore befasuese në Shkup ndaj Maqedonisë së Veriut në kuadër të “Silver European League”, njofton “infOSport.mk”. Shqipëria e drejtuar nga Jani Melka triumfoi 1-3 me sete kundër Maqedonisë së Veriut  (23-25, 25-20, 17-25, 22-25), me të cilën së fundmi kishte bërë edhe

Ramadani e mbylli aventurën e tij me Egnatian në Shqipëri!

Strategu shkupjan, Zekirija Ramadani e ka mbyllur aventurën e tij me skuadrën shqiptare të Egnatias, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndodhi vetëm një ditë pasi rrogozhinasit siguruan qëndrimin mes më të mirëve në futbollin shqiptarë, të paktën edhe për një sezon. Edhe pse mendohej se Ramadani, do të vazhdojë edhe sezonin e ri

FC Shkupi 2004 fituese e Kupës, mundi Shkëndijën në finalen e madhe në Ohër

FC Shkupi dhe Shkëndija, gjenerata 2004 sot në Ohër në stadiumin “Burimet e Biljanës” zhvilluan finalen e Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, ashtu që fituesin e përcaktuan goditjet nga pika e bardhë, e ku më të suksesshëm dolën të jenë futbollistët

Sileksi vazhdon bashkëpunimin me trajnerin Mihajllov dhe sjellë dy futbollistë të rinj

Skuadra finaliste e Kupës së Maqedonisë, Sileksi, që në mënyrë eksprese u rikthye në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, ka vazhduar kontratën me trajnerin Gorazd Mihajllov, i cili mbajti premtimin e dhënë para fillimit të sezonit, që skuadrën nga Kratova do ta rikthejë në mesin e më

Partizani i Tiranës postin e Drejtorit Sportiv i’a beson Elton Marinit

Elton Marini, një emër i njohur për futbollin shqiptarë dhe më gjërë, gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht është prezantuar si Drejtro i ri Sportiv i Partizanit të Tiranës, njofton “infOSport.mk”. Marini është prezantuar sot nga presidenti Gazment Demi dhe menjëherë do të nis detyrën e re në shërbim të skuadrës. Ish

Përforcimi i parë i FC Shkupit vjen nga rradhët e Bregallnicës!

Qetësi maksimale te FC Shkupi, skuadër kjo që edicionin e kaluar e mbylli si kampion. Edhe pse kjo skuadër do të na përfaqësojë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, për momentin te kjo skuadër po mbizotëron një heshtje, kur janë në pyetje transferimet e reja. Ndërkohë siç mëson “infOSport.mk”, emri i

Super lajm, UEFA ua beson Shqipërisë dhe Kosovës organizimin e Evropianit U17 dhe U19 për vajza

Një super lajm për Shqipërinë dhe Kosovën vjen nga shtëpia e futbollit europian, UEFA, që i’a ka besuar shtetit tonë fqinjë organizimin e Kampionateve Europiane U17 dhe U19 në konkurrencë për femra. Nikoqire e turneut kualifikues tek grupmosha e U17 do të jetë Shqipëria, edhe atë nga data 18, deri më

Sot luhet ndeshja e “Play off” për Botërorin e Katarit, Ukrainë-Skoci

Ukraina dhe Skocia ndeshen sot në ndeshjen e "Play off", e vlefshme për Kampionatin Botëror "Qatar 2022" Ndeshja do të zhvillohet në Skoci në stadumin "Hampden Park", me fillim në ora 20:45. Fituesi i këtij takimi do të ballafaqohet me Uellsin e Garet Bejll.  Kushdo që kualifikohet nga këto tri kombëtare e

“Finalissima 2022”, Italia dhe Argjentina gati për spektakël

Italia dhe Argjentina do të zbresin sonte në fushë për të sqaruar se kush e zotëron futbollin në Evropë dhe në Amerikë. "Finalissima 2022" është finale ndërkontinentale dhe produkt i bashkëpunimit CONMEBOL-UEFA. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Uembli” me fillim në ora 20:45. "Finalissima 2022"është një ringjallje e idesë së

Sot fillon edicioni i ri i Ligës së Kombeve

Edicioni i ri i Ligës së Kombeve starton sot me ndshjen midis Polonisë dhe Uellsit, ndeshje kjo që i përket Ligës A, Grupit 4. Ndeshja në fjalë strton në ora 18:00. Në këtë format kontinental të futbollit marrin pjesë edhe Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova. Përfaqësuesja futbollistike e vendit gjatë këtij muaji do të