Zekirja Ramadani merr timonin e Gjilanit, bëhet rival me Ardian Nuhiun!

Zekirja Ramadani pritet të rikthehet në futbollin elitar të Kosovës, aty ku numëron 3 tituj kampion me 3 skuadra të ndryshme, Trepça ’89, Feronikeli dhe Prishtina, shkruan “infOSport.mk”. Ramadani ditë më parë ndërpreu bashkëpunimin me skuadrën e Superligës shqiptare, Egnatia, me të cilën skuadër siguroi mbijetesën përmes ndeshjes së balotazhit. Ndërkohë siç

Gostivari e ka seriozisht, transferon edhe Emran Ramadanin e Renovës!

Gostivari sezonin e ri në Ligën e Dytë do të futet me ambicie shumë të mëdha. Një gjë të tillë po konfirmojnë që në start drejtuesi e rinj të kësaj skuadre, që fillimisht me shumicën e lojtarëve të edicionit të kaluar vazhduan bashkëpunimin, që më pas të nisin edhe me

Zaharievski edhe një vit tjetër te Struga Trim Lum!

Srgjan Zaharievski do të vazhdojë bashkëpunimin me Struga Trim Lum të paktën edhe për një vit tjetër. Kështu thonë burime pranë “infOSport.mk”. Me Zaharievskin si kryetrajner ekipi strugan arriti të shkruajë historinë vitin e kaluar, kur për herë të parë luajti në ndeshjet e UEFA Ligës së Konferencës, ndërsa edicionin

Njihuni me futbollistin më të shtrenjtë në La Liga

Portali i njohur statistikor “Transfermarkt” ka përditësuar vlerën e transfertave të lojtarëve në kampionatin spanjoll. Sipas të dhënave më të reja të këtij portali, sulmuesi brazilian i Real Madridit, Vinicius Junior është bërë lojtari më i shtrenjtë. Tarifa e tij e re e transferimit ka arritur në 100 milionë euro. I dyti

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Shkëndija ndërpret bashkëpunimin edhe me Jan Krivak

Jan Krivak është futbollisti i rradhës që largohet nga rradhët e Shkëndijës. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që me datë 28 maj, kur njëkohësisht kishte njoftuar edhe për largimet e brazilianit Andre Mensalao dhe kamerunasit, Xhesie Guera Djou. Largimi i këtyre dy të fundit ndodhi gjatë ditës së djeshme,