Perez ka gati “fshesën”, plotë 12 futbollistë pritet ti thonë lamtumirë Realit!

Real Madridi do i nënshtrohet operacionit “fshesa”, ku disa futbollistë do t’i thonë lamtumirë  ekipit mbretëror  gjatë merkatos së verës. Isko, Marselo dhe Bejll janë vetëm 3 nga futbollistët që pritet të largohen nga “Santiago Bernabeu”, teksa shumë të tjerë pritet të kenë të njëjtën rrugë. Krahas tyre, plot 6 futbollistë të

Spanja zhgënjen sërish, Portugalia e Ronaldos demoloi Zvicrën e Xhakës dhe Shaqirit (VIDEO)

Spanja ka zhgënjyer sërish, teksa sonte ka dalë me barazim 2:2 nga transferta kundër Republikës Çeke, njofton “infOSport.mk”. Iberikët dominuan ndeshje, duke diktuar tempon, por edhe duke krijuar raste, megjithtë në dy raste panë veten në disavantazh, duke barazuar fillimisht me Gavin, e më pas me Inaki Martinez. Portugalia e Kristiano Ronaldos

Kosova luan, Greqia fiton sërish në “Fadil Vokrri” (VIDEO)

Greqia në vizitën e saj të tretë, ka regjistruar edhe fitoren e dytë përballë Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke vazhduar efikasitetin e plotë në kuadër të ciklit të ri të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e dytë për “helenët” në grupin 2 të Ligës “C”, aty ku

Çmendet “pleshti”, Messi 5, Estonia 0 (VIDEO)

Lionel Messi ka zhvilluar një super ndeshje sonte ndaj Estonisë, duke mundur i vetëm kombëtaren europiane në një miqësore të zhvilluar në stadiumin “Pamplona” të Osasunës në Spanjë, njofton “infOSport.mk”. Ylli i Paris Sen Zhermen morri në krahë i vetëm këtë ndeshje, duke vallëzuar thjesht ndaj estonezëve, duke shënuar që të

Uellsi pas 64 viteve do të luaj në Botëror! (VIDEO)

Uellsi pas plotë 64 viteve ka siguruar një biletë për në Botërorin e këtij viti, që do të zhvillohet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Uellsi i Garet Bejll në ndeshjen e fundit finale të “play-off” mundi Ukrainën me rezultatin minimal 1:0, edhe atë falë një autogol të Jarmolenko. Kapiteni i ukrainasve i detyruar

Një gol i Bardhit dhe një gafë e kndërshtarit bënë që Maqedonia nga Gjibraltari të rikthehet me 3 pikë (VIDEO)

Maqedonia ka regjistruar fitoren e parë në kuadër të ciklit të ri të ndeshjeve të Ligës së Kombeve, duke mundur Gjibraltarin në transfertë me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Nga një gol në secilën pjesë i mjaftuan Maqedonisë, për të ardhur deri tek fitorja në kuadër të  grupit 4 të Ligës “C”,

Gostivari pranë transferimit të mesfushorit të Sileksit

Gostivari është shumë pranë transferimit të mesfushorit të Sileksit, Bllagoja Spirkoski. Informacione të afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije se palët tashmë disa ditë janë në bisedime dhe se shumë shpejtë pritet të ndodh edhe akordi. Spirkoski edicionin e kaluar nuk mundi të gjejë veten te skuadra e Sileksit, pjesë e

Kanatllarovski vendos për formacionin kundër Ukrainës

Maqedonia U21 pas pak do të zhvillojë ndeshjen e fundit në kuadër të ciklit eliminator, për kualifikim në Europianin e vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Shpresat e vendit si pjesë e grupit “H” sot do të luajnë kundër Ukrainës, ndeshje kjo që për shkak luftimeve që po zhvillohen në këtë vend, do