Nuk kanë të ndalur largimet nga Shkëndija, pas Timovskit ja cili është futbollisti i rradhës që largohet

Pas Angelçe Timovskit, mbrojtësit të krahut të djathtë, nga Shkëndija largohet edhe mbrojtësi i krahut të majtë, Zija Merxhani, njofton “infOSport.mk”. Klubi tetovar dhe Merxhani kanë rënë dakord që të ndajnë rrugët, ndërsa bashkëpunimi është ndërprerë me marrëveshje të dyanshme. 26-vjeçari te Shkëndija erdhi janarin e vitit 2019-të, mirëpo shkaku i konkurrencës

Në kërkim të sfidave të reja, Burim Aliev i thotë lamtumirë Borecit!

Burim Aliev, qendërmbrojtësi 21-vjeçar edhe përfundimisht ka ndarë rrugët me Borecin, pjesë e së cilës skuadër ishte që nga vera e vitit të kaluar, njofton “infOSport.mk”. Aliev te Boreci erdhi nga skuadra kroate e Kutjevo, ku kishte vendosur të provoj veten, pas aventurës që pati me Korabin në Ligën e Dytë. Ndryshe

Portieri i Kosovës, Aro Muriç rikthehet në Angli!

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriqi, mund të rikthehet në futbollin anglez. Sipas “SportBible”, skuadra e Bërnlit, që do të bëjë gara në “Championship”, po synon ta transferojë  portierin Muriq. Në fakt, thuhet se është trajneri Vinsent Kompany ai që pritet të jetë në krye të Bërnlit, që do ta

Mevlan Adili drejt transferimit në Arabinë Saudite!

Mevlan Adili karrierën e tij mund ta vazhdojë në Arabinë Saudite. Qendërmbrojtësi shkupjan, i cili ndihmoi Vllazninë për të fituar Kupën e Shqipërisë, me një gol të shënuar në shtesën e parë prej dy herë nga 15 minutash, sipas mediumit shqiptarë “neësport.al”, ka rënë në syrin e një prej skuadrave

Bashkim Veliu rikthehet në Tetovë, këtë herë vishet “kuqezi”!

Bashkim Veliu gati të rikthehet në vendlindjen e tij pas aventurës një vjeçare te skuadra e Laçit në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Veliu skuadrës laçiane iu bashkua verën e vitit të kaluar nga rradhët e Renovës, ekipi i vetëm me të cilin kishte luajtur mbrojtësi i krahut të djathtë gjatë karrierës

Kristijan Toshevski megjithatë do vazhdojë të mbetet te Tirana

Edhe pse përflitej për një largim të tij nga rradhët e skuadrës kampione të Tiranës, Kristijan Toshevski, do vazhdojë të mbetet pjesë e kësaj skadre, të paktën edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë pritet të ndodhë pasditën e sotme, me Toshevskin që është pajtuar me kushtet

Qyteti i Shkupit shpalli Thirrjen Publike për ndarjen e bursave për sportistët – nxënës të shkollave të mesme

Qyteti i Shkupit, shpalli Thirrje Publike përmes së cilës  mbështet zhvillimin dhe avancimin e sportit dhe bën ndarjen e bursave për sportistë – nxënës të shkollave të mesme, që janë banorë të qytetit të Shkupit dhe mësojnë në shkollat e mesme në territorin e kryeqytetit . “Me qëllim për të rritur