Futbollisti tetovar bashkohet me Xhakën te Arsenali!

Bëri një sezon të shkëlqyeshëm me Empolin, ndërsa kjo ka bërë që shumë skuadra të vihen pas talentit tetovar, Nedim Bajrami. Përveç skuadrave në Itali, së fundmi interes për shërbimet e fantazistit “’kuqezi” ka shfaqur skuadra e Arsenalit, pjesë e së cilës është edhe Granit Xhaka. Është trajneri i “topçinjëve”, Mikael

Lupço Markovski merr timonin e Rabotniçkit!

Ish kapiteni legjendar i Vardarit dhe përfaqësueses së Maqedonisë, Lupço Markovski – Kalc, sezonin e ri do të udhëheq skuadrën e Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Markoski së fundmi udhëhiqte Skopjen, me të cilën skuadër arriti që të ruaj statusin e skuadrës elitare, pas fitores në ndeshjen e balotazhit kundër Bellasicës. Markoski dhe Rabotniçki

Bashkim Veliu edhe zyrtarisht pjesë e Shkëndijës

Bilal Veliu edhe zyrtarisht është prezantuar me fanellën e Shkëndijës, me të cilën skuadër tetovari ka nënshkruar kontratë dy vjeçare. Lajmin për transferimin e mbrojtësit “infOSport.mk” e paralajmëroi që ditë më parë, ndërsa zyrtarizimi erdhi sot edhe nga drejtuesit e Shkëndijës, të cilët e paralajmëruan si përforcim të madh për

Milani arrinë marrëveshje me Renato Sançez

Skuadra kampione e Italisë, Milani, raportohet se ka arritur marrëveshje me yllin e Lillës, Renato Sançez. Klubi italian prej kohësh po kërkonte portugezin, ndërsa mediat italiane njoftojnë se palët tashmë kanë arritur akordin. “Milan ka rënë dakord për kushtet me Renato Sançez. Ai do të përfitojë rreth 3 milionë euro në vit”,

Tetovës i shtohen 4 trajner të rinj!

Tetovës i shtohen 4 trajner të rinj. Fjala është për Agron Memedin, Argjent Gafurin, Izair Eminin dhe Hekuran Xheladinin. Ky i fundit punon me grupmoshat e reja te Shkëndija, ndërsa 3 emrat e parë njihen për karrierën e tyre të bujshme me Renovën, njofton “infOSport.mk”. Memedi, Gafuri, Xheladini dhe Emini kanë

Ardian Cuculi shumë shpejt bëhet me skuadër të re!

Ardian Cuculi, i cili ditë më parë u nda me Dritën e Gjilanit, për momentin është një lojtar i lirë, mirëpo jo edhe për gjatë kohë. Për shërbimet e mbrojtësit kërçovarë interesohen skuadrat më të mira nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut. Kështu thotë vetë Cuculi, i cili foli për

Messi mesazh Di Maria-s: Shko te Barcelona

Juventusi mund të dështojë në transferimin e argjentinasit, Angel Di Maria. Ky i fundit është një agjent i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Paris Sen Zhermen. Ish-futbollisti i Real Madridit,  Mançester junajtedit, prej kohësh është i lidhur me transferimin tek Juventusi, por sipas mediave të huaja, Lionel Messi e ka

KF Vëllazërimi humbi tifozin më besnik gjithë këto vite, Rushan Sejdini-RAKI

KF Vëllezërimi humbi perkrahësin dhe tifozin e saj më të madh, që nga themelimi e deri në ditën e fundit, Rushan Sejdini-RAKI. Ky i fundit mbrëmjen e djeshme,sikur ta dinte se do të jetë e fundit, ishte duke ndjekur ndeshjen rekreative të gjeneratave të ndryshme të klubit, pranë terrenit ku kaloi

Boateng transferohet te kampionët e ri të Turqisë, Trabzonspor

Zherome Boateng mund të largohet jo vetëm nga Lyoni por edhe nga futbolli francez. Sipas mediave turke, kampionët e rinj të Turqisë, Trabzonspor janë hedhur në sulm për yllin e Lyonit. Krerët e Trabzonspor tashmë janë duke punuar intensivisht për ndërtimin e një skuadre të fuqishme për garat evropiane, por edhe për

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Toshevski edhe një vit tjetër te Tirana

Ka përfunduar telenovela rreth të ardhmes së Kristijan Toshevskit, mbrojtësit të djathtë të Tiranës, i cili ka vazhduar bashkëpunimin me “bardheblutë” nga kryeqendra shqiptare edhe për një vit tjetër. “infOSport.mk” një gjë të tillë njoftoi që gjatë ditës së djeshme, ndërsa gjatë ditës së sotme lajmin e kanë konfirmuar edhe tabori