Formacionet zyrtare, Kosovë – Irlanda e Veriut

Përfaqësuesja e Kosovës pas disfatës ndaj Greqisë ditë më parë, sonte ka mundësinë për të përmirësuar gabimin përballë Irlandës së Veriut, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve në kuadër të Ligës “C”, grupi 2, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me

Milevski ka gati formacionin anti-Gjeorgji

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski ka zbuluar formacionin me të cilin do dalë përballë Gjeorgjisë në ndeshjen e xhiros së tretë në kuadër të Lihës së Kombeve, Liga “C”, grupi 4, njofton “infOSport.mk”. Milevski nuk ka preferuar të bëjë eksperimente edhe për këtë ndeshje, duke ju dhënë mundësinë futbollistëve

Argjentinë, një tifoz ndërron jetë dhe 22 të tjerë plagosen pas përplasjeve me policinë (VIDEO)

Një i vdekur dhe 22 të plagosur, është epilogu pas përleshjeve të tifozëve me policinë në ndeshjen e 1/16 së finales së Kupës së Argjentinës, midis Independiente Rivadavia dhe Velez. Gjithçka nisi kur grupet e Independiente ‘barras bravas’ (ultras), të cilët mbërritën me vonesë në stadium, u kapën me organet ligjzbatuese

Nis epoka e Ramadanit te Gjilani, shkupjani zhvillon stërvitjen e parë

Epoka e Zekirija Ramadanit te Gjilani tashmë ka nisur edhe zyrtarisht. Strategu shkupjan sot e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me “kuqebardhët”, shkruan “infOSport.mk”. Faqja zyrtare e SC Gjilanit ka ndarë pamjet në rrjetet sociale të stërvitjes së parë të Ramadanit. Ramadani me Gjilanin, një ndër skuadrat më të mira në

Vetëm Rrahmani vlen gati sa e gjithë skuadra e Iralndës së Veriut!

Amir Rrahmani mbetet larg futbollisti me vlerën më të lart në treg te Përfaqësuesja e Kosovës. Vlera e futbollistit prishtinas që aktivizohet për ekipin italian ta Napolit sipas “Transfermarkt.com”, është 25 milionë euro. Rrahmani sonte bashkë me shokët “dardan” do të përballen me Irlandën e Veriut në duelin e vlefshëm për

Blerja e Florent Hasanit i hap rrugë transferimit të Seferit në Poloni!

Tirana edhe zyrtarisht ka njoftuar për angazhimin e sulmuesit kosovar, Florent Hasani, ndërsa kjo si duket do ti hap rrugë transferimit të kumanovarit Taulant Seferi në Poloni, njofton “infOSport.mk”. Seferi po kërkohet nga ekipi i Vidzev Loxh, që edicionin e ri do të bëjë gara në mesin e më të mirëve

Gostivari godet sërish në merkato, sjellë edhe mbrojtësin e Sileksit, Stojçevski

Stojan Stojçevski edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj me Gistivarin në ligën e dytë, aty ku edicionin e kaluar luajti me Sileksin, duke arritur që të rikthehet në elitën e futbollit vendor. Mirëpo pasi i njëjti nuk gjeti gjuhë të përbashkët me drejtuesit e Sileksit, vendosi që të pranojë

Shqipëria shkëlqen ndaj B e H, shumë pranë kualifikimit historik!

Kombëtarja shqiptare në volejboll në konkurrencë të meshkujve ka vazhduar me paraqitjet pozitive në kuadër të “Silver European League”, teksa të mërkurën në mbrëmje në palestrën “Feti Borova” në Tiranë, me rezultatin 3-0, në sete 25-16, 25-17, 25-21, mundi kombëtaren e Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Djemtë e Jani Melkës dominuan