Xhengis Rexhepi merr drejtimin e skuadrës së njohur kosovare

Xhengis Rexhepi sërish do të punoj në futbollin kosovar, teksa sot ka pranuar të marrë drejtimin e skuadrës së njohur kosovare të Lirisë së Prizrenit, njofton “infOSport.mk”. Rexhepi në këtë mënyrë rikthehet sërish në futbollin kosovar, aty ku kishte drejtuar skuadrat si, Llapi, KEK-u dhe Dukagjinin. Ai te skuadra prizrenase u

Nuk mjafton vetëm Broja, Izraeli me përmbysje mund Shqipërinë midis Tiranës (VIDEO)

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar një disfatë të papritur në “Air Albania Stadium” nga Izraeli me rezultatin 1:2, njofton “infOSport.mk”. Përkundër avantazhit që kishin “kuqezinjtë” pas 45 minutave të para, pasoi një pjesë e dytë në të cilën edhe pse të përzgjedhurit e trajnerit Edi Reja luajtën më mirë në

Luan Abazi i siguroi fitoren Maqedonisë U21 në miqësoren ndaj Bosnje e H.

Sulmuesi shqiptarë i skuadrës zvicerane të Vill, Luan Abazi, rezultoi deçiziv në fitoren minimale të përfaqësueses shpresa të vendit përballë moshatarëve të Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë e këtij takimi të zhvilluar në stadiumin e Gjorçe Petrovit, nuk prodhoi gola, ndërsa vetëm pas 3 minutave lojë në pjesën

Një Shqipëri shumë më kërkuese sonte ndaj Izraelit! Reja zbulon formacionin

Kombëtarja shqiptare luan sonte sfidën e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve kundër Izraelit. Takimi starton në orën 20:45 në “Air Albania Stadium”, aty ku “kuqezinjtë” pritet të kenë një përkrahje të madhe. Shqipëria në këtë ndeshje synon vetëm fitoren, ndërsa kjo ka shtyrë trajnerin Edi Reja që të aktivizojë

“Air Albania” e stërmbushur sonte kundër Izraelit!

Sonte Kombëtarja e Shqipërisë zhvillon ndeshjen ndaj Izraelit me fillim në ora 20:45 për ndeshjet e fazës s grupeve në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë kundër Islandës duke barazuar 1:1 edhe pse shënuam të parët. Në “Air Albania Stadium” pritet të jenë të pranishëm 15-16 mijë tifozë,

Tifoz nga Maqedonia dhe Kosova nisen drejt Tiranës në mbështetje të kombëtares së Shqipërisë!

Mbështetja nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut, nuk ka munguar asnjëherë për Kombëtaren shqiptare të futbollit, ndërsa ashtu do të jetë edhe sonte kundër Izraelit, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Për këtë grupimet të organizuara nga qytete të ndryshme të Maqedonisë dhe Kosovës janë nisur për

Zaharievski edhe një edicion tjetër bashkë me Struga Trim Lum

FC Struga Trim Lum ka vazhduar kontratën me trajnerin Srgjan Zaharievski edhe për një edicion tjetër, njofton “infOSport.mk”. Strategu 48-vjeçar drejtimin e skuarës strugane e morri me 12 mars të vitit 2020, duke e udhëhequr Struga Trim Lumin në plotë 68 ndeshje. Me Zaharievskin në krye, ekipi i Trim Lum numëron 27

Davor Taleski “tradhëton” Struga Trim Lum për Shkëndijën

Edhe pse ishte shumë pranë vazhdimit të kontratës me Struga Trim Lum, Davor Taleski në momentin e fundit ka ndryshuar mendje, duke vendosur që të nënshkruajë kontratë me Shkëndijën. Informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se Taleski ishte nisur dje rrugës për në Strugë për të vazhduar kontratën me

Ediz Spahiu rikthehet në vendlindje, gati të veshë fanellën e Gostivarit

Një transferim tjetër të bujshëm është në prag për të bër skuadra e Gostivarit, që pa dyshim se është një ndër skuadrat më aktive në merkato, kur janë në pyetje skuadrat e Ligës së Dytë. Drejtuesit e KF Gostivarit përveç që vazhduan bashkëpunimin me pjesën më të madhe të futbollistëve titullarë,