Partizani tenton ish futbollistin e Shkëndijës!

Partizani është duke punuar me afrimet në merkato. Pasi konfirmuan trajnerin Dritan Mehmeti, drejtuesit e klubit nga kryeqendra shqiptare tashmë janë duke punuar në transferimin e futbollistëve të rinj. Partizani është në kërkim të një majtisti, ndërsa dëshira e fundit e “Demave” për krahun e majtë të mbrojtjes, është Gledi Mici,

“Ballistët” me kampanjë të re drejtuar Lazim Destanit: Shkëndija ka nevojë për një stadium modern europian

Këtë vit dhe tjetrin skuadra e Shkëndijës është në prag të dy përvjetoreve madhështore, tifo grupi i kësaj skuadre, “Ballistët”, festojnë 30 vjetorin, ndërsa vitin tjetër “SHKËNDIJA-BALLISTËT-EKOLOGU” do të festojnë 10 vite së bashku! “Ballistët”, është ndërtimi i stadiumit, ndërtimi i shtëpisë së Shkëndijës,  një ëndër kjo e kahmotshme e gjithë

Bardhi: Çdo humbje dhemb, por neve duhet të ecim para

Enis Bardhi, një ndër futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Maqedonisë, ka folur në prag të ndeshjes së fundit të muajit qershor në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia nesër (e diel) do të mirëpret Gjibraltarin, ndaj së cilës kombëtare kemi arritur njëherit edhe fitoren e vetme në

Jo vetëm rinovime, te Struga Trim Lum vjen edhe largimi i parë

Pas rinovimeve me trajnerin Srgjan Zaharievski dhe me dy futbollistët,  Ard Kasami dhe Abdyhaldi Jahja, te Struga Trim Lum ndodhi edhe largimi i parë, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti i parë që largohet nga Trim Lum është kërçovari, Florian Kadriu. Ky i fundit skuadrës strugane iu bashkua gushtin e vitit të kaluar, kur erdhi

Shkëndija nesër përballet me ish skuadrën e Uzunit

Shkëndija nesër do të luajë ndeshjen e parë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve të cilat skuadra tetovare është duke i zhvilluar në Republikën e Sllovenisë. Kundërshtarë i ‘kuqezinjëve” do të jetë ish skuadra e Myrto Uzunit, Ferencvarosh, që gjithashtu po përgatitet në tokën sllovene. Miqësorja me Ferencvaroshin nga Hungaria do të

Ish futbollisti i FC Shkupit vazhdon dashurinë me Struga Trim Lum

Abdylhadi Jahja është futbollisti i rradhës me të cilin Struga Trim Lum ka vazhduar bashkëpunimin, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse me Ard Kasamin, ekipi strugan edhe me Jahjan ka arritur kontratë dy vjeçare, duke i besuar këtij futbollisti edhe më tej fanellën “Kuqebardhë”. 23-vjeçari pjesë e Struga Trim Lum është që nga janari

Liverpulli bënë për vete uruguaianin e Benfikës, Nunjesh!

Skuadra nënkampione e Europës dhe Anglisë, Liverpulli, është shumë pranë transferimit të yllit të Benfikës, Darvin Nunjesh, pasi që tashmë të dy klubet kanë arritur marrëveshje. Një gjë e tillë u arrit vetëm sot pas takimit mes drejtuesve të të dyja skuadrave në në Portugali, me “luzitanët” që kanë rënë dakord

Futbollisti bullgar u operua në kokë, do qëndroj për 10 ditë në spitalin e Tbilisit

Mesfushori bullgar, Todor Nedelev është në gjendje stabile pasi mbrëmë i është nënshtruar një operacioni urgjent në kokë në Tbilisi, njoftojnë nga kampi i kombëtares bullgare të futbollit. Nedelev e pësoi më keq nga aksidenti i mbrëmshëm mes dy autobusëve që po transportonin futbollistët bullgar nga aeroporti në hotel në kryeqytetin