Armenët marrin info nga Bunjamin Shabani: “Ararat-Shkëndija do jetë duel i balansuar”

Epilogu i shortit për eliminatoret e kupave të Europës ka aktivizuar klubet pjesëmarrëse për grumbullim të informacioneve për ekipet rivale, në kërkim të përgatitjes sa më të mirë para përballjeve direkte. Shkëndija e Tetovës në Conference League do të ndeshet me FC Ararat dhe nga skuadra e Armenisë kanë gjetur

Njihuni me goleadorin e Cërnilishtes Erxhan Ibraimi, 156 gola në 148 ndeshje!  

Besart Ibraimi mbret i golave në Ligën e Parë, deris një tjetër futbollistë me të njëjtin mbiemër, Erxhan Ibraimi, është mbreti i golave të shënuar në Ligën e tretë – Jug, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalër për një futbollistë 26-vjeçar, që mbron ngjyrat e skuadrës së Cërnilishtes, vendlindjes së reprezentuesit Ezgjan Alioski. Erxhan

“The Sun” zbulon të ardhmen e Garet Bejll

Pas 11 vitesh dhe shumë trofeve të fituar me Realin e Madridit, Garet Bejll i dha fund aventurës  së tij te skuadra “mbretërore”. Mediat spanjolle njoftuan se ai i është vetë ofruar Getafes, gjë që u mohua nga menaxheri i tij, por rikthimi te Totenhami në Premierligën angleze është një opsion

Aventura në Champions, FC Shkupi u prezanton kundërshtarëve “armën” e fortë,  Shvercerat: Ne po vijmë!

FC Shkupi do luajë në turin e parë kualifikues të Champions League përballë Lincoln Red Imps. Klubi shqiptar që militon në Maqedoninë e Veriut do tentojë kualifikimin historik, pasi më herët sezonin e fundit pati sukses duke u shpallur kampion. Nëpërmjet një video në rrjetet sociale, FC Shkupi ka postuar disa

Hisar Ali, gol dhe asist në fitoren ndaj Malit të Zi (VIDEO)

Hisar Ali thjesht po bënë dallimin te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë, tek e cila tashmë është shndërruar në një lider të padiskutueshëm me golat dhe asistet e tij, njofton “infOSport.mk”. Ali rezultoi të jetë deçiziv në fitoren e sotme 2:0 ndaj Malit të Zi, ndaj së cilës kombëtare kishte shënuar edhe

Bregallnica dhe Struga Trim Lum konkurrojnë Sileksin për shërbimet e Behar Feta

Behar Feta me paraqitjet e bëra edicionin e kaluar me fanellën e Voska Sport, ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave nga Liga e Parë. Siç mëson “infOSport.mk”, për shërbimet e shkupjanit tashmë një kohë të gjatë po interesohet Sileksi, ndërsa së fundmi në skenë kanë dalë edhe Bregallnica dhe Struga Trim

Arlind Aliti largohet nga Besa, gati transferimi te Voska Sport!

Arlind Aliti edhe zyrtarisht më nuk është pjesë e Besës së Dobërdollit, te e cila skuadër luajti edicionin e kaluar. Lajmin për ndarjen me skuadrën nga Dobërdolli, e ka konfirmuar vetë futbollisti përmes rrjeteve sociale, ndërsa informacione bukur të besueshme të “infOSport.mk”, bëjnë me dije se destinacioni i rradhës i

Pas Agim Ibraimit dhe Siljanovskit, edhe një largim tjetër nga Maqedonia te Dinamo e Tiranës

Pas Agim Ibraimit dhe Goran Siljanovskit, nga rradhët e Dinamo Tiranës është larguar edhe Aleksandar Isaevski. Mbrojtësi maqedonas njëjtë sikurse edhe dy të parët iu bashkua kësaj skuadre fillimin e edicionit të kaluar, kur erdhi nga Vllaznia e Shkodrës, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë pas dështimit në Superligë, kjo skuadër sërish u rikthye

Ilieski i Renovës prezantohet te Kukësi

Antonio Ilioski, për të cilin “infOSport.mk” ju informoi i pari lidhur me transferimin e tij te Kukësi, gjatë ditës së sotme është prezantuar edhe zyrtarisht nga drejtuesit e skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Ilieski me Kukësin ka firmosur kontratë dy vjeçare, ndërsa i njëjti pritet që të sjellë siguri