Muharem Bajrami flet për përgatitjet në Mavrovë dhe duelin me skuadrën e shokut të tij të ngushtë Ardian Nuhiun

Makedonija Gj.P tashmë dy ditë po qëndron në Mavrovë, aty ku po zhvillon një pjesë të përgatitjeve në prag të ndeshjeve europiane, por edhe ndeshjeve të sezonit të ri në elitën e futbollit vendor. Në një prononcim për portalin e “infOSport.mk”, trajneri Muharem Bajrami foli për rrjedhojën e përgatitjeve, por edhe

Një tjetër futbollistë i dalë nga shkolla e Shkëndijës i bashkohet Voska Sportit!

Voska Sport me emërimin e trajnerit Berat Imeri, si duket ka ndryshuar strategji, ndërsa kjo vërehet më së miri me emrat që përfliten si përforcime për sezonin e ri. Për dallim nga viti i kaluar, kur në rradhët e saja transferonte futbollistë me emra dhe me peshë, këtë vit kjo

FC Shkupi transferon futbollistin e Shkëndijës

FC Shkupi ka angazhuar mbrojtësin e djathtë Angelçe Timovski, i cili deri dje ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës. Pasi shkëputi kontratën me “kuqezinjtë” nga Tetova, shumë skuadra u vunë pas shërbimeve të futbollistit me origjinë nga Probishtipi, i cili në fund u vendos për kampionët e vendit, njofton “infOSport.mk”. Si

Ekskluzive, Fisnik Zuka transferohet te Makedonija GJ.P.

Makedonija Gj.P shumë shpejtë ka gjetur zëvendësuesin e David Atanaskoskit, i cili vetëm disa minuta më parë u prezantua te Partizani i Tiranës. Informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se Fisnik Zuka është futbollisti që do luaj në krahun e majtë të mbrojtjes sezonin e ri te Makedonija

ZYRTARE, Atanaskoski prezantohet te Partizani

David Atanoski edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj në Superligën shqiptare me skuadrën e Partizanit. Një gë të tillë “infOSport.mk” njoftoi që gjatë ditës së djeshme, ndërsa i njëjti lajm sot morri edhe konfirmimin nga ana e drejtuesve të skuadrës nga kryeqendra shqiptare, që në këtë mënyrë plotësuan kërkesën

Lum golash në miqësoren Shkëndija-Zrinjski që u mbyll në barazim

Shkëndija ka regjistruar edhe barazimin e dytë në ndeshjen e saj të tretë në Slloveni, aty ku tashmë disa ditë po zhvillon fazën kryesore të përgatitjeve për ndeshjet europiane që i presin “kuqezinjtë” këtë edicion, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit 1:1 ndaj Ferencvaroshit hungarez dhe fitores minimale 1:0 ndaj kampionëve slloven të

Drejtori i ARSM-së Mojsoski, viziton KF Studeniçani

Sot për vizitë pune në Komunën e Studeniçanit ishte Drejtori i Agjencionit për Rini dhe Sport, Naumçe Mojsovski, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit nga ana e Kryetarit, Azem Sadiku, u njoftua për projektet sportive në komunën e tij, përfshirë këtu edhe Qendrën Rekreatve Sportive – Studeniçani. Studeniçani bëhet me klub futbolli Kujtojmë tashmë

Pas Besmir Bojkut edhe një tjetër rinovim i rëndësishëm te Struga Trim Lum

Pas Besmir Bojkut, kontratë dy vjeçare me Struga Trim Lum ka arritur edhe Valentin Koçoski. Bëhet fjalë për një mesfushor ofenziv, i cili skuadrës së Struga Trim Lum iu bashkua verën e vitit të kaluar nga rradhët e Pelisterit, ndërsa i njëjti pjesë e skuadrës strugane kishte qenë edhe në