FC Shkupi me fanella të reja dhe sponzor të ri për sezonin e ri

FC Shkupi në sezonin e ri do të garojë me fanella të reja por edhe me sponzorin e ri që do të qëndroj në pjesën e përparme, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për sponzorin “Alagöz Holding”, një shoqëri e madhe kjo e biznesit me seli qendrore në Ankara të Turqisë. Kjo kompani gjigande

Stojanovski: Jam te Shkëndija për tituj

Vlatko Stojanovski është emri më i ri në rradhët e Shkëndijës, skuadër kjo që aktualisht ndodhet në Slloveni për të kryer fazën e përgatitjeve në prag të ndeshjeve europiane. E përderisa skuadra po mbushë bateritë në tokën sllovene, drejtuesit e skuadrës sot prezantuan reprezentuesin e Maqedonisë, Vlatko Stojanovski, me të

FC Shkupi barazon ndaj gjigandëve turq të Fenerbahçe

FC Shkupi kabarazuar 2:2 në miqësoren përballë gjigandëve turq të Fenerbahçes. Të dy golat për skuadrën tonë kampione i realizoi golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar, Sandej Adentunxhi, derisa për Fenerbahçen realizuan dy prurjet e reja, Linkoln Henrike dhe Muhamed Gymyshkaja, njofton “infOSport.mk”. Për FC Shkupin ishte kjo ndeshja

Stojanovski edhe zyrtarisht “kuqezi”

Vlatko Stojanovski edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj me fanellën e Shkëndijës, skuadër kjo që me këtë transferim ka përforcuar dukshëm repartin e sulmit, shkruan “infOSport.mk”. Stojanovski është një emër i njohur në futbollin vendor, teksa i njëjti si 22-vjeçar me fanellën e Renovës në vitin 2019-të ishte shpallur

Llapi sot zhvillon miqësoren e parë, njihuni me agjendën e skuadrës nga Podujeva në Ohër

Skuadra e Llapit, fituese e Kupës së Kosovës nga dita e djeshme është zhvendosur në Ohër, t’u përgatitur për garat europiane ku do të ndeshet me Buduçnostin e Malit të Zi në kuadër të Ligs së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Batatina nuk i lenë asgjë rastit, dhe duke dashur që të testojë

Gjithsej të etiketuara

Sadio Mane edhe zyrtarisht një lojtar i ri i Bajernit të Munihut

Sadio Mane është futbollisti më i ri i Bajernit të Munihut, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2025. Sulmuesi senegalez në këtë mënyrë largohet nga Liverpulli pas gjashtë sezonesh, duke nënshkruar me kampionët e Gjermanisë. Mane “blindon” kështu sulmin e Bajernit, teksa shprehet i lumtur me