Goli i Ferhan Hasanit ndaj AIK Stokholm (VIDEO)

Kur Ferhan Hasani është në formë, edhe Shkëndija është në formë. Kështu së paku tregojnë 45 minutat e para të ndeshjes në Stokholm midis AIK-ut dhe Shkëndijës, në të cilën kapiteni i “kuqezinjëve” edhe njëherë tjetër tregoi cilësitë e tij të larta. Buba, vetëm pas 60 sekondave lojë arriti që të

Misioni drejt “play-off” të Liga Europa, FC Shkupi luan 90-të minutat e para ndaj Shamrok

FC Shkupi sonte do ta zhvillojë ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues në Liga Europa kundër skuadrës irlandeze të Shamrok Rovers. “Tallaght Stadium” në Dublin do të jetë arena e parë e përballjes ndërmjet kampionit të vendit tonë dhe asaj kampione të Irandës. Për FC Shkupin kjo është një nga

Ja në cilën TV mund ta ndiqni ndeshjen e Shkëndijës

Shkëndija është gati për ndeshjen me AIK-un. Kuqezinjtë e Tetovës eliminuan Ararat Yerevan (Armeni) dhe Valmiera (Letoni), ndërsa tani do të sfidojnë gjashtë herë kampionët e Suedisë në raundin e tretë të Ligës së Konferencës. Dueli i parë do të luhet sonte (19:00) në transfertë dhe do të transmetohet ekskluzivisht në

Shaqiri: Të nderojmë “Ballistët” me një rezultat pozitiv

Shkëndija e Tetovës sonte në Stokholm të Suedisë do të zhvillojë ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës kundër AIK Stokholm, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje është më ndryshe nga dy raundet paraprake, në të cilat Shëndija kishte regjistruar 3 fitore dhe 1 barazim, ndërsa një rezultat

Skandal nga irlandezët para ndeshjes me FC Shkupin, skuadra nga Çairi jep detaje nga incidenti

Skuadra e FC Shkupit sonte do të zhvillojë ndeshjen e parë të raundit të tretë eliminator në kuadër të Liga Europa. Kundërshtarë i shkupjanëve është skuadra irlandeze e Shamrok Rovers, por në rrugën drejt Irlandës, skuadrës shqiptare i ka ndodhur një e papritur. Siç bëri të ditur klubi shqiptar në rrjetet

Struga Trim Lum asnjëherë nuk humb në start të sezonit

Struga Trim Lum do të zhvillojë edicionin e kaërt në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Në tre edicionet e deritanishme, starti ka qenë pozitiv për skuadrën strugane, duke barazuar dy herë në transfertat kundër Renovës 0:0 (sezoni 2020/2021) dhe Akademia Pandevit 1:1 (sezoni 2021/2022), derisa në