Buba shkruan histori, thyen rekord në Ligën e Konferencës

Ferhan Hasani ka shkruar historinë, duke thyer rekord në ndeshjet e Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Hasani mbrëmë në ndeshjen kundër AIK Stokholm në Suedi shënoi golin e avantazhit për Shkëndijën vetëm pas 26 sekondave lojë, duke thyer rekordin e Fredy Drujif të Rapid Vienës, i cili me 17 shkurt të

Goli i Kueven ndaj Shamrok, të cilin patjetër që duhet ta shihni (VIDEO)

FC Shkupi mbrëmë në Dublin doli të jetë i pafat, pasi në minutën e 8-të, të kohës shtesë pranoi golin e tretë, duke pësuar kështu disfatë 3:1 në ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë të Liga Europa kundër skuadrës së Shamrok Rovers. Bazuar në atë që skuadra shkupjane e

Premierliga dhe ndryshimet e rregullave për sezonin 2022/23

Sezoni 2022/23 në Premierligën angleze do të shohë një sërë ndryshimesh rregullash të zbatuara, duke filluar nga ato të rëndësishmet tek ato më pak të rëndësishme. Edicioni i ri do të marrë jetë sot (e premte) në mbrëmje pasi Kristal Pallas do të përballet me Arsenalin në ndeshjen e parë të

Enis Gavazaj flet për mikrpitjen te Struga Trim Lum, kampionatin tonë vendor dhe ndeshjen me Pobedën

Enis Gavazaj, pa dyshim se ishte një ndër afrimet më të bujshme të kësaj merkatoje në elitën e futbollit vendor. Futbollisti me origjinë nga Kosova gjatë kësaj merkatoje iu bashkua skuadrës së Struga Trim Lum, që bëri disa lëvizje shumë të bujshme, ndërsa i njëjti në një intervistë për faqen e

Arbnor Muja edhe zyrtarisht pjesë e Antverpenit, ja sa të holla ka përfituar Drita

Arbnor Muja edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës belge të Royal Antverpen. Sulmuesi i krahut skuadrës belge iu bashkua nga rradhët e Dritës së Gjilanit, skuadër kjo që nga shitja e tij përfitoi plotë 400 mijë euro. Deri te transferimi i Mujës te Antverpeni erdhi vetëm pasi ky

Ardit Iljazi vazhdon karrierën në Superligën shqiptare

Ardit Iljazi, i cili së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën shqiptare, te skuadra e Erzenit, që këtë vit u inkuadrua në mesin e më të mirëve, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Iljazi ishte pjesë e Shkupit prej verës së vitit 2019, teksa sezonin e