Çfarë nuk po shkon te Shkëndija!? Pse Ballistët  po “shantazhojnë” presidentin Besnik Ibraimi!

Një ndër tifogrupet më të mëdha shqiptare, “Ballistët”, që mbështesin ekipin e   Shkëndijës nga Tetova, kohën e fundit vazhdimisht po kërkojnë dorëheqjen e kryetarit të klubit, Besnik Ibraimi. Por vallë, pse...? Ballistët thonë se Ibraimi vazhdimisht po i injoron dhe po i përbuz ata, ndërsa një gjë e tillë është e patolerueshme,

Zyrtare, Egzon Belica mbyll aventurën e tij te Partizani!

Egzon Belica dhe Partizani janë ndarë edhe përfundimisht. Mbrojtësi strugan dhe klubi nga kryeqendra shqiptare kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën, me ç’rast drejtuesit e Partizanit kishin shfrytëzuar rastin për të falënderuar Belicën për kontributin e tij të dhënë me fanellën e kuqe për gjatë këtyre viteve.  Egzon Belica i

Ish sulmuesi i FC Shkupit dhe Prishtinës përforcon sulmin e Voska Sport

Alen Jasharoski edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj me skuadrën e Voska Sport. Edhe pse ky i fundit që edicionin e kaluar iu bashkua kësaj skuadre, vetëm tani është prezantuar nga drejtuesit e Voska Sport, të cilët me sulmuesin shkupjan kanë arritur marrëveshje dy vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Jasharoski stërvitej