Kosovë, Prishtina dhe Gjilani e nisin edicionin me fitore, Drita barazon në “Riza Lushta”

Sot ka filluar edicioni i ri në Superligën e Kosovës në futboll. Qysh në start ekipet kanë shfaqur lojëra interesante dhe kanë dhuruar emocione. Prishtina dhe Gjilani kanë shënuar fitore në frymën e fundit të ndeshjeve, derisa skuadra nënkampione në fuqi, Drita, ka arritur t’i shmanget humbjes në Mitrovicë, ndonëse

Sheji flet në prag të ndeshjes me Makedonija Gj.P: Ta hapim sezonin me fitore

Pas disfatës nga Shamrok, FC Shkupi tashmë gjithë vëmendjen do ta përqëndroj në kampionat. Në të dyja ndeshjet ndaj kampionëve të Irlandës, mbrojtësi i krahut të majtë, Blerton Sheji, thotë se FC Shkupi ishte penalizuar për shkak shumë arsyeve, por gjithsesi se ajo tashmë i takon së kaluarës dhe se

Levandovski i FC Ballkanit goleadori më i mirë në Ligën e Konferencës

Kosova po prodhon talentë, ndërsa një prej tyre pa dyshim se është edhe Albion Rrahmani i Ballkanit, i cili po shkëlqen me skuadrën nga Suhareka në kuadër të ndeshjeve europiane, njofton “infOSport.mk”. Rrahmani ka shënuar 6 gola në 5 ndeshje të zhvilluara në kuadër të këtij kompeticioni, ku ka arritur që

Gjilani i Zekirja Ramadanit vjen me një super përforcim në prag të sezonit të ri në Kosovë

Gjilani i Zekirja Ramadanit ka siguruar shërbimet e sulmuesit nigerian Theophilus Solomon, i cili së fundmi ishte pjesë e Ballkanit nga Suhareka. 26-vjeçari edicionin e kaluar u shpall kampion me skuadrën e Ilir Dajës, mirëpo mungesa e minutave në ndeshjet europiane, ku Ballkani shkroi historinë, duke u kualifikuar në ndeshjet e