Ardian Ismajli krah Mesit, Nejmarit dhe Hallandit pjesë e ekipit më të mirë të muajit në Europë

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli po kalon formë shumë të mirë te skuadra e Empolit në Serie A. Një gjë të tillë dëshmojnë edhe statistikat e tij gjatë ndeshjeve të zhvilluara në futbollin italian, derisa faqja e njohur “Softascore” e ka futur atë në ekipin më të mirë të

Sulmohen me armë zyrat e Federatës së Futbollit në Turqi, Altintop rrezikoi jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Riva, në periferi të Stambollit, ku janë qëlluar me armë zjarri zyrat e Federatës së Futbollit turke gjatë një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv. Disa persona kanë goditur drejt godinës, me policinë turke që raportoi se kishte 11 gëzhoja plumbash jashtë

Pas Sadriut, edhe një tjetër mbrojtës largohet përkohësisht nga Shkëndija

Erdhi me rekomandim të trajnerit Bruno Akrapoviç, megjithatë me ardhjen në krye të skuadrës të trajnerit Artim Shaqiri, gjërat ndryshuan dhe i njëjti nuk po gjente dot hapësirë në formacionin titullarë të Shkëndijës. Fjala është për mbrojtësin e krahut të majtë, Mihail Manevski, i cili në vazhdim të sezonit do