Agon Elezi i vetëm mundi Goricën, i prish debutimin Angellovskit në futbollin kroat (VIDEO)

E shtuna e sotme doli të jetë me shumë fat për shkupjanin, Agon Elezi, i cili shënoi dy golat e parë në edicionin e ri në elitën e futbollit kroat, njofton “infOSport.mk”. Elezi me dy golat e shënuar i vetëm arriti që të mund Goricën, në bankinën e së cilës skuadër

Ndalen Vardari dhe Gostivari, por jo edhe Voska Sport

Voska Sport ka regjsitruar edhe fitoren e tretë nga po aq ndeshje të zhvilluara në Ligën e Dytë, duke kryesuar e vetme renditjen me 9 pikë maksimale, njofton “infOSport.mk”. Viktimë e rradhës e skuadrës shqiptare nga Ohri, ishte Sasa nga Kamenica, ndaj së cilës skuadër në transfertë të përzgjedhurit e trajnerit

Olimpijakosi angazhon legjendën e Realit të Madridit

Olimpijakos ka nënshkruar kontratë me legjendën e Realit të Madridit, Marselo. Mbrojtësi brazilian në Athinë erdhi si agjent i lirë, derisa kontrata me “madrilenët’ i skadoi në fund të sezonit të kaluar. Marselo me skuadrën greke është lidhur me një kontratë një vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër. Te skuadra