Ditë të mira për Shkëndijën! “Ballistët” i’a arritën qëllimit, po vjen kryesia e re!?

Shkëndija edhe pse sot u rikthye në folenë e saj, në Tetovë, nuk arriti të gëzojë armatën e madhe të tifozëve “kuqezi”, të cilët në fund mbetën të zhgënjyer pas barazimit 1:1 me Makedonija GJ.P. Ky barazim dëshmon qartë se te Shkëndija nuk po shkon diçka mirë, ndërsa pasqyrë më e

Shkëndijës nuk i ndihmoi as rikthimi në Tetovë! Vetëm barazim ndaj Makedonija GJ.P (VIDEO)

Shkëndija më në fund u rikthye të luaj në shtëpinë e saj, para “Ballistëve”, para publikut tetovar, megjithatë ata nuk arritën të ju rikthejnë edhe buzëqeshjen tifozëve “kuqezi”, të cilët në fund dolën të zhgënjyer pas barazimit 1:1 ndaj Makedonija GJ.P, shkruan “infOSport.mk”. Shkëndija edhe pse kishte më shumë nga loja

A ka kush e ndal këtë Strugën e Trimit dhe Lumit!? (VIDEO)

Struga Trim Lum përveç që po fiton ndeshjet një pas një, kjo skuadër po fiton edhe zemrat e futbolldashësve në vendin tonë. Më së miri për këtë dëshmojnë edhe komentet e ndryshme nëpër rrjetet sociale, por edhe duartrokitjet e sotme të tifozëve të Akademia Pandev në Strumicë pas përfundimit të

Struga definitivisht nuk ndalet, çfarë po ndodh me FC Shkupin dhe Shkëndijën!

Struga Trim Lum definitivisht nuk po ndalet këtë edicion në Ligën e Parë, teksa edhe në xhiron e 6-të regjistroi fitore, duke vazhduar pa asnjë gabim përballë kundërshtarëve të saj, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e rradhës që e përjetoi forcën e struganëve në lëkurën e vetë, ishte Akademia Pandev, që dështoi para

Në Strumicë takohen dy sulmet më efikase

Në Strumicë, më konkretisht në qendrën sportive të “Akademia Pandev”, skuadra nikoqire me të njëjtin emëri do të mirëpret kryesuesit aktual të Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Njëherit kjo ndeshje konsiderohet edhe si derbi i javës. Edhe pse në të kaluarën në ndeshjet mes këtyre dy skuadrave nuk janë shënuar shumë

Struga Trim Lum në kërkim të fitores së parë në duelet ndaj Ak.Pandev

Struga Trim Lum po zhvillon sezonin më të mirë në histori, teksa në 5 ndeshjet e para kampionale, kjo skuadër ka regjistruar po aq fitore, duke kryesuar bindshëm renditjen tabelare në Ligën e Parë. Kundërshtarë i Struga Trim Lum në kuadër të javës së 6-të është Akademia Pandev, një skuadër

Superliga e Kosovës prodhon sot 3 ndeshje, e gjithë vëmendja në “Fadil Vokrri” në derbin Prishtina-Ballkani!

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë sot me tri ndeshjet e mbetura të xhiros së pestë. Nga ora 15:00, Drenica do të jetë nikoqir i Ferizajit, dy ekipe që kërkojnë fitoren për t’i ikur pozitave të fundit. Momentalisht, Drenica gjendet e shtata me 4 pikë, derisa Ferizaji i Arbnor Morinës

Valon Behrami: Festa me shqiponjë e Xhakës dhe Shaqirit ndaj Serbisë ishte marrëzi

Ish-futbollisti i përfaqësueses së Zvicrës, por me kombësi shqiptare, Valon Behrami, ka dhënë një intervistë të gjatë për mediumin zviceran, ku ka shpalosur shumë gjëra brenda jetës së tij. Behrami ka folur edhe rreth ndeshjes Zvicër-Serbi në kuadër të Botërorit të vitit –të, kur “helvetët” falë golave shqiptarë të Granit Xhakës

E bukur, KF Studeniçani do garoj edhe me ekipin e seniorëve! Ekipin do e udhëheq ish futbollisti i FC Shkupit!

Lajme të mira vijnë nga Komuna e Studeniçanit, më saktësisht nga fshati Studeniçan, ku falë një organizimi të shkëlqyer të një grupi të të rinjëve mjaft entuziast, por edhe gatishmërisë së Komunës për të ndihmuar idetë e këtij grupi, është vendosur që KF Studeniçani, duke nisur nga ky edicion të

Ish dyshja e Renovës Bajrami-Gavazaj arkitekt të fitores së Malishevës në Mitrovicë (VIDEO)

Malisheva, që këtë edicion u inkuadrua në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar, të shtunën regjistroi fitoren e dytë sezonale, duke mundur Trepçën ’89 në Mitrovicë me rezultatin 2:3, njofton “infOSport.mk”. Ariktekt të kësaj fitore mjaft të rëndësishme të skuadrës së Arsim Thaçit, ishte ish dyshja e Renovës, Medin