Egzon Belica gati për t’iu bashkuar FC Prishtinës!

Egzon Belica, një ndër mbrojtësit më të mirë shqiptarë në vazhdim të sezonit me shumë gjasa do të luaj me fanellën e FC Prishtinës. Kështu strugani nga kryeqendra shqiptare, do të provojë veten te kryeqendra kosovare, duke zhvilluar ndeshjet si vendas në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan “infOSport.mk”. Belica në fillimin e

Artim Shaqiri më nuk është trajner i Shkëndijës!

Artim Shaqiri, me shumë gjasa do të jetë trajneri i katërt në këto 6 javë të kampionatit që do e pësojë për shkak rezultateve të dobëta, por edhe shkaku i ndryshimeve të paralajmëruara te skuadra e Shkëndijës. Siç mëson “infOSport.mk”, Shaqiri ka ndarë rrugët me Shkëndijën, skuadër kjo që deri në

Të akuzuarit për vrasjen e hendbollistit kroat në Shkup nuk ndjehen fajtorë, gjykimi vazhdon më 14 shtator

Të akuzuarit për vrasjen e hendbollistit kroat, Denis Tot, Anxhello Gjorgievski, Klementina Levkovska dhe Andrej Kostovski sot para Këshillit Gjyqësor në Gjykatën Themelore Penale në Shkup deklaruan se nuk ndjehen fajtorë për veprën penale për të cilën akuzohen. Në seancën e sotme të parë gjyqësore nga ky proces, prokurorja Tanja Trajçevska

Vetëm pas 6 xhirove, fluturojnë 3 trajner në Ligën e Parë!

Vetëm 6 javë të kaluara në elitën e futbollit vendor, ndërsa tashmë kemi dy largime të zyrtarizuara të trajnerëve dhe një dorëhqje tjetër të ofruar, por që ende nuk është pranuar nga ana e drejtuesve të ekipit, njofton “infOSport.mk”. I pari që u largua ishte Goce Sedlloski, ndoshta jo për startin