Vardari transferon ish sulmuesin e Besës së Dobërdollit!

Vardari vazhdon me prezantimin e emrave të rinj, derisa pas Kire Markoskit, drejtuesit e skuadrës shkupjane prezantuan edhe ish sulmuesin e Besës së Dobërdollit, Vladimir Zoglev, njofton “infOSport.mk”. Zhoglev te Vardari vjen nga rradhët e Teteksit, ndërsa gjatë karrierës së tij i njëjti kishte luajtur edhe me Osogovën, Pobedën, Borecin dhe

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Leard Sadriu prezantohet te Mura

Leard Sadriu edhe zyrtarisht është prezantuar te skuadra e tij e re, NS Mura. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që me datë 31 gusht, ndërsa lajmi nga ana e të dyja skuadrave u konfirmua vetëm gjatë ditës së sotme. Ishin fillilmisht sllovenët që kishin njoftuar për angazhimin e futbollistit

Transferimi i Mlladenovskit moll sherri te FC Shkupi, Omer Bunjaku jep dorëheqje nga posti i Drejtorit Sportiv!

Pas largimit të trajnerit Goce Sedlloski si dhe futbollistëve, si Faustin Senghor dhe Antonio Kalanoski, te FC Shkupi ka ndodhur edhe një tjetër largim shumë i rëndësishëm. Nga tabori i skuadrës çairase është larguar edhe Drejtori sportiv, Omer Bunjaku, i cili vite me rradhë kryente këtë detyrë në mënyrën më të

Vardari angazhon ish reprezentuesin që së fundmi luante me Shkëndijën dhe FC Shkupin

Vardari, i cili vazhdon të garojë në Ligën e Dytë, gjatë ditës së sotme ka prezantuar një ndër përforcimet më të bujshme të merkatos së verës, ish reprezentuesin e Maqedonisë, Kire Markoski. Sulmuesi 27-vjeçar, i cili ka 5 paraqitje dhe 1 gol të shënuar me përfaqësuesen A të Maqedonisë, si dhe

Njihuni me treshen Osmani, Isa dhe Jonuzi! A do të ringjallin Shkëndijën!?

Klubi i futbollit, Shkëndija, pak minuta më parë përmes faqes zyrtare konfirmoi ndryshimet strukturore në udhëheqësi, për të cilat “infOSport.mk” ju kishte njoftuar që dy ditë më parë. Ky riorganizim i brendshëm brenda klubit tetovar u bë me qëllim arritjen e objektivave për periudhën që pason. Pozita e presidentit iu besua

Mario Mlladenovski për një mbrojtje më të sigurtë të FC Shkupit!

Mario Mlladenovski edhe zyrtarisht është pjesë e FC Shkupit, skuadër kjo që reagon ndoshta me kohë në merkato për të përforcuar repartin e mbrojtjes, aty ku po vërehet një zbrastirë pas largimit të Faustin Senghor. 21-vjeçari Mlladenovski te FC Shkupi vjen nga rradhët e skuadrës bullgare të Botev Plovdiv, edhe pse