Maqedonia U16 e Bearit në Çair barazoi pa gola ndaj moshatarëve slloven

Përfaqësuesja U16 e Maqedonisë, që udhëhiqet nga seleksionuesi shqiptarë,  Dashmir Beari, ka barazuar pa gola (0:0) kundër moshtarëve të Sllovenisë, dje në miqësoren e parë që u zhvilua në stadiumin e FC Shkupit në Çair. Të përzgjedhurit e trajnerit Beari kanë treguar një paraqitje të mirë, duke krijuar disa raste të

Valon Berisha prezantohet te skuadra e tij e re

Mesfushori kosovar, Valon Berisha, për një sezon do të jetë pjesë e Melbourne Cityt në Australi. Te skuadra e njohur australiane, Berisha do të luaj në formë huazimi nga rradhët e skuadrës franceze të Stade de Reims. Lajmi është konfirmuar të mërkurën nga skuadra australiane. “Erdha këtu dhe dua të filloj nga

Ademi me shokë bënë që Çelzi të shkarkojë trajnerin Tuchel

Çelzi ka vendosur ta shkarkojë trajnerin Thomas Tuchel, ndërsa një gjë të tillë klubi londinez ka bërë përmes një komunikate për media. “Stafi stërvitor i Chelseat do të marrë përgjegjësinë për skuadrën për stërvitjen dhe përgatitjen e ndeshjeve të ardhshme, ndërsa klubi anglez po shikon mundësitë e emërimit të trajnerit të