Rashica dhe yjet tjerë nisin stërvitjet  me Galatasarajin

Një ditë pasi u zyrtarizua, Milot Rashica ka nisur stërvitet me bashkëlojtarët e rinj te Galatasaraji. Klubi turk ka publikuar disa foto nga seanca e sotme stërvitore, teksa në një prej tyre shihet edhe ylli i përfaqësueses së Kosovës. Në prapavijë të fotografisë ku shihet Rashica shihen edhe dy yjet tjerë të

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Belica zyrarizohet te Prishtina

Egzon Belica edhe zyrtarisht karrierën e tij do ta vazhdojë në Kosovë, te një ndër skuadrat më të trofeshme të vendit tonë fqinjë, Prishtinës. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që 4 ditë më parë, kur palët sapo kishin bërë kontaktet e tyre të para. Tashmë kur palët janë dakorduar,

Kantallarovski zbulon listën te U21, pjesë e saj për herë të parë edhe Ramani dhe Ramadani

Në periudhën prej 21 deri më 26 shtator, përfaqësuesja U21 e Maqedonisë do të marrë pjesë në turneun kontrollues që do të mbahet në Sveti Martin na Mura të Kroacisë, me ç’rast sot seleksionuesi Dragan Kanatllarovski shpalosi edhe listën e futbollistëve të ftuar, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e të ftuarve bëjnë

FC Shkupi së shpejti edhe me sponzor të ri!

FC Shkupi gjatë ditës së sotme prezantoi trajnerin e ri-të vjetër, Goce Sedlloskin, ndërsa bashkë me të edhe ndihmësin e tij të ri, Arben Nuhiun si dhe kryetarin, Suat Alija. Megjithatë kjo nuk është e tëra, sa u përket risive te skuadra nga Çairi. Siç mëson “infOSport.mk” së shpejti skuadra kampione

Sedlloski rikthehet te FC Shkupi, tashmë bashkë me një legjendë të klubit

Goce Sedlloski është rikthyer në bankinën e FC Shkupit vetëm pas 9 ditëve. I njëjti u largua nga kjo skuadër me 31 gusht, menjëherë pas barazimit 1:1 ndaj Pobedës në Çair. Megjithatë në vend që gjërat të shkonin në të mirë, ato vetëm se u përkeqësuan, pasi edhe ushtruesi i përkohshëm