Tifozët e PSZh-së bojkotojnë ndeshjen ndaj izraelitëve të Makabi Haifa! Ja arsyeja…

Tifozët e Paris Sen Zhermen kanë bërë me dije se do të bojkotojnë udhëtimin drejt Izraelit për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Makabi Haifa, për shkak të kufizimeve të rënda që izraelitët kanë vendosur. Kufizimet u konsideruan të tepërta nga mbështetësit e kampionëve në fuqi të Francës, të cilët sipas

Voska Sport, Skopje dhe Ljuboteni pa “luftë” kualifikohen në 1/8 e finales së Kupës!

Të mërkurën në program janë ndeshjet e raundit të parë të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Makedonija GJ.P si fitues i Kupës edicionin e kaluar dhe Sileksi si finalistë, do të luajnë direkt në 1/8 e finales, aty ku pa luftë do të garojnë edhe Voska Sport, Ljuboteni dhe Skopje. Që

Markovski jep dorëheqje, shkas disfata 5:0 nga FC Shkupi

Lupço Markovski – Kalc nuk do të jetë më trajner i Rabotniçkit, kjo edhe për shkak disfatës së fundit 5:0 ndaj FC Shkupit në Çair, njofton “infOSport.mk”. Markovski dha dorëheqje për arsye morale, ndërsa në ndeshjen e 1/16 së finales të Kupës kundër BVK Konjari, që në program është të mërkurën,