Maqedonia dhe Shqipëria U17 barazojnë në një ndeshje me 6 gola në Strugë

Ndeshja e parë miqësore midis Maqedonisë dhe Shqipërisë, të moshave deri në 17-vjeç, e zhvilluar në Srugë, është mbyllur me barazimin 3:3, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo një ndeshje me shumë gola dhe me dy pjesë të ndryshme. Në të parën dominuan të përzgjedhurit e trajnerit Vujadin Stanojkoviq, duke

Mane bën humor me Mylerin: Kujdes, mos i paso Levandovskit

Barcelona dhe Bajern Munih do të përballen mbrëmjen e sotme në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Por këtë herë Levandovski do të mbajë veshur fanellën e “katalunasve” dhe jo atë të “bavarezëve”, me të cilët fitoi gjithçka. Në të shkuarën polaku kishte një marrëdhënie mjaft të mirë me Tomas Mylerin,

Bajern Munih-Barcelona, ndeshja e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sot luhen ndeshjet e dyta të garave në grupe në Ligën e Kampionëve. Raundi i dytë do të nis me ndeshjet: Sporting-Tottenham dhe Plzen-Inter që startojnë nga ora 18:45. “Zikaltërit” duhet me patjetër të marrin tre pikët, pasi që fitorja do t’i jepte një shpresë që të tentojnë vendin e dytë

Milevski zbulon listën për ndeshjet e shtatorit, pjesë e saj edhe Agon Elezi dhe 4 futbollistë nga Liga e Parë

Seleksionuesi Bllagoja Milevski ka zbuluar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në kuadër të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve. Risi është emri i Agon Elezit të Varazhdin, ndërsa pas shumë kohësh në formacion do të jenë edhe 4 lojtarë nga Liga e Parë, përfshirë këtu edhe