Raundi i parë i Kupës, ekipet e mëdha kalojnë pa problem, ngec Gostivari!

E mërkura në futbollin vendor ishte e rezervuar për ndeshjet e raundit të parë të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Ekipet e mëdha nuk është se hasën në probleme, ndërsa si rezultate surprizë, mund të konsiderohen ato në Shkup, ku Fortuna e Hasanbegut që garon në Ligën e tretë, eliminoi deri dje

Tairi: Ta nisim mbarë edhe këtu dhe në fund të sjellim trofeun e Kupës në Strugë

Struga Trim Lum sot si mysafir në Negotinë, kundër Vardarit të këtij qyteti, do të zhvilloj takimin e 1/16 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë, njofton "infOSport.mk". Ekipi strugan është favorit absolut në këtë ndeshje, ndërsa një gjë të tillë pranon edhe kapiteni Flamur Tairi. Ai madje shprehet shumë