Grubi i gatshëm të zbutur raportet mes “Shvercerave” dhe “Ballistëve”

Pas takimit me krerët e dy skuadrave shqiptare të FC Shkupit dhe Shkëndijës, Suat Alija, gjegjësisht Zamir Dika, zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi u shpreh i hapur për të takuar edhe përfaqësuesit e dy tifo-grupeve më të flakta shqiptare në vend, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. “Në mënyrë që të kontribuojmë

Artan Grubi takoi Kryetarët e FC Shkupit dhe Shkëndijës, ja për çfarë kishin folur!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në ambientet e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, ka pritur në takim kryetarët e dy klubeve shqiptare, atë të FC Shkupit, Suat Alija dhe Shkëndijës, Zamir Dika. Duke iu uruar sukses të dy klubeve, Grubi ka thënë se ky takim vjen si shkak

E dhimbshme, në moshë 23-vjeçare humb jetën ish futbollisti i FC Shkupit!

Ish futbollisti i FC Shkupit, Mariano Ondo Monsuh Angong, është ndarë nga kjo botë në moshën e tij 23-vjeçare, pasi i njëjti kishte pësuar sulm në zemër gjatë kohës kur po zhvillonte stërvitje me kombëtaren e Guinejës Ekuatoriale, përcjellë “infOSport.mk”. Mariano Ondo pjesë e FC Shkupit ishte nga shkurti deri gushtin

Shqipëria U17 e Bulkut fiton pa probleme ndaj Maqedonisë së Stanojkoviq

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 të mërkurën në “Elbasan Arena” zhvilloi edhe miqësoren e dytë ndaj Kombëtares shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe nga miqësorja e pak ditëve më parë që u zhvillua në Strugë, e që u mbyll me shifrat 3:3, këtë herë “kuqezinjtë” e rinj të drejtuar nga trajneri Ervin Bulku, shënuan

Artan Grubi “bënë bashkë” FC Shkupin dhe Shkëndijën!

Në prag të takimit derbi midis Shkëndijës dhe FC Shkupit që do të luhet këtë fundjavë, nga kabineti i Artan Grubit bëjnë të ditur se sot zëvendëskryeministri  i parë i vendit do të ketë takim me drejtuesit e të dyja skuadrave, njofton “infOSport.mk”. Ky takim pritet të ndodhë sot pasdite, mirëpo

Shkëndija mundi 3:0 Karaormanin, a është ky një paralajmërim për FC Shkupin! (VIDEO) 

Shkëndija të mërkurën pa shumë probleme mundi Karaormanin në ndeshjen e raundit të parë të Kupës, duke siguruar një vend për në ndeshjet e 1/8 së finales, shkruan “infOSport.mk”. 3:0 doli të jetë rezultati përfundimtarë i këtij takimi, në të cilin Shkëndija u udhëhoq nga Skender Jonuzi. Ky i fundit me

Fortuna e Hasanbegut me “manita” eliminoi nga Kupa Borecin e “famshëm”

Fortuna e Hasanbegut ka bërë surprizën më të këndshme në ndeshjet e 1/16 së finales së Kupës, duke eliminuar Borecin, skuadër kjo që deri edicionin e kaluar garonte në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkupjane nga lagjja e Hasanbegut, që aktualisht garon në Ligën e tretë-Veri, të mërkurën eliminoi

Adentunxhi më në fund gjen golin në futbollin vendor, paralajmëron Shkëndijën!

FC Shkupi të mërkurën në Strumicë mundi Bellasicën me shifrat 3:1, duke u kualifikuar për 1/8 e finales së Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kostarikani, Fredy Alvarez realizoi dy gola në këtë ndeshje, derisa një gol tjetër realizoi Sandej Adentunxhi. Për sulmuesin nigerian, i cili edicionin e kaluar u shpall golashënuesi më i mirë