E shtuna e rezervuar për super derbin e madh shqiptarë, Shkëndija-FC Shkupi! Le të jetë kjo një festë

E shtuna në futbollin vendor është e rezervuar për super derbin shqiptarë Shkkëndija-FC Shkupi, ndryshe dy skuadrat e fundit kampione në futbollin elitar, njofton “infOSport.mk”. Rivaliteti është i shquar mes këtyre dy skuadrave, sidomos viteve të fundit, ndërsa ashtu do të jetë edhe nesër, ku shpresojmë mbi të gjitha që kjo

E bujshme, pas Marcelo dhe Rodrigez, gjigandët e Olimpjakos gati të prezantojnë edhe një strugan

Strugani, Pajtim Kasami ka disa muaj që ka mbetur futbollist i lirë pas largimit nga gjigantët e Zvicrës, Bazeli. Mesfushori shqiptar do të rikthehet në elitën e futbollit grek, pas disa viteve të kaluara në vendlindjen e tij Zvicër. 30-vjeçari ka arritur marrëveshje me gjigantin grek Olimpijakos ku pritet të zyrtarizohet

Hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales, njihuni me paret rivale të kësaj faze

Sot në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë u hodh shorti për ndeshjet e raundit të dytë të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që fituesi aktual i këtij kompeticioni, Makedonija GJ.P të luaj ndaj Pobedës në Prilep, derisa skuadra finaliste e Sileksit për kundërshtarë të ketë Tikveshin. Lideri aktual në Ligën