Ballistët në element, por Shkëndija në fund i la pa koment duke barazuar sërish ndaj FC Shkupit! (VIDEO)

Derbi i shumëpritur midis dy skuadrave shqiptare, Shkëndija dhe FC Shkupit, i zhvilluar në Tetovë, u mbyll me barazim pa gola, me ç’rast këto dy skuadra vazhduan traditën e barazimeve, që tashmë shkon në 7 të tilla të njëpasnjëshme, shkruan “infOSport.mk”. Edhe përkundër shiut, stadiumi i Tetovës mirëpriti diku rreth 8000

Skandal, sulmohet kryesia e Voska Sport nga huliganët e Gostivarit

Një skandal i rëndë ka ndodhur në derbi ndeshjen midis Gostivarit dhe Voska Sport, e vlefshme për javën e 5-të në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja u zhvillua në stadiumin në Reçicë të Madhe, ndërsa pas shënimit të golit nga ana e mysafirëve në minutën e 14-të me anë të

Struga Trim Lum me formacion sulmues gati për fitoren e parë ndaj Tikveshit!

Struga Trim Lum po shkëlqen këtë edicion në elitën e futbollit vendor, teksa në 7 xhirot e para ka marrë po aq fitore, duke u renditur në mesin e atyre skuadrave që pritet të pretendojnë për titullin e kampionit, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Srgjan Zaharievski në kuadër të xhiros së

Besir Demiri në prag të ndeshjes, Shkëndija-FC Shkupi: Le të fitojë futbolli!

Vetëm edhe pak minuta kanë mbetur deri në fillimin e takimit derbi midis Shkëndijës dhe FC Shkupit, ndërsa për të njëjtën me një mesazh mjaft të bukur ka ardhur futbollisti i skuadrës shkupjane, Besir Demiri. “Le të fitojë futbolli”, ishte fjalia e tij përmbyllëse e deklaratës së dhënë për faqen

Shkëndija në 7 ndeshjet e fundit nuk njeh disfatë nga FC Shkupi

Shkëndija – FC Shkupi është kryefjala e javës së 8-të në elitën e futbollit vendor, shkruan “infOSport.mk”. Kjo ndeshje pritet me shumë interes dhe entuziazëm nga tifozët shqiptarë në vendin tonë, por edhe i gjithë opinioni sportiv, që pritet ti jap shumë hapësirë këtij takimi. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet