Buskets pas plotë 17 vitesh i thotë lamtumirë Barcelonës!

Serxhio Buskets pas plotë17 vitesh është gati t’i japë lamtumirën Barcelonës. Kontrata e 34-vjeçarit me “katalunasit” përfundon qershorin e vitit të ardhshëm, ndërsa e njëjta sipas mediave spanjolle nuk do të rinovohet. Megjithatë, spanjolli do të vazhdojë të luajë dhe tashmë ka vendosur për destinacionin e tij të ardhshëm: Inter Miami i

FC Shkupi të dielën miqësore me skuadrën e Ligës së dytë nga Gostivari

Elita e futbollit vendor do të ketë pauzë dy javore shkaku i ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve përfaqësuese, ndërsa pjesa më e madhe e ekipeve, qoftë nga Liga e Parë, apo e Dytë, do ta shfrytëzojnë për të mbajtur ritmin garues dhe për të zhvilluar ndeshje miqësore, njofton “infOSport.mk”. Kështu skuadra kampione

Shkëndija me Qatip Osmanin duhet të vijoj përgatitjet pa 4 futbollistë

Shkëndija po vijon përgatitjet për ndeshjen e javës së 9-të kundër Pobedës, që në program është me datë 2 tetor në stadiumin “Goce Dellçev” në Prilep. “Kuqezinjtë” janë pa katër anëtarë në përgatitje. Egzon Bejtullai dhe Lupçe Doriev janë thirrur nga përfaqësuesja A e Maqedonisë, për ndeshjet me Gjeorgjinë (Tblisi, 23

Shtyhet njëra nga ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës

Një nga ndeshjet e 1/8 së finales të parapara për tu zhvilluar me datë 5 tetor, është shtyrë dhe e njëjta do të luhet me datë 19 tetor, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për ndeshjen midis Pobedës dhe Makedonija GJ.P, ndeshje kjo që do të zhvillohet në Prilep. Skuadra fituese do të vazhdojë

Kapiteni i Ukrainës: Rusia është një vend i terroristëve dhe vrasësve

Kapiteni i Kombëtares së Ukrainës, Andrij Jarmolenko, në prag të takimit të sotëm që po e zhvillojnë në këto momente ndaj Skocisë në kuadër të Ligës së Kombeve, ka thënë se Rusia është një vend i terroristëve dhe vrasësve. Jarmolenko mbështeti vendimin e Bashkimit Evropian të Futbollit (UEFA) për të përjashtuar

Arbitri i Superligës shqiptare do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e luksit mes shpresave të Anglisë dhe Gjermanisë

UEFA i ka besuar arbitrit Enea Jorgji bilbilin e sfidës miqësore mes ekipeve U-21 të Anglisë dhe Gjermanisë. Ndeshja në fjalë në program ëhstë me datë 27 shtator dhe e njëjta do të zhvillohet në Shefilld me fillim në ora 20:45, derisa arbitri  elbasanas me stemën e FIFA-s, do të

Kosova bën “bingo”! Bind super yllin e Hannoverit, një emër që premton shumë

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka filluar përgatitjet në Antalia të Turqisë, ku do të qëndrojë për disa ditë në kuadër të kampit stëvitor për ciklin e ardhshëm kualifikues, në të cilin për herë të parë do të drejtohen nga strategu, Afrim Tovërlani. Ndërkohë për herë të parë kësaj përfaqësuese i është

Bejtullai flet për rikthimin te përfaqësuesja e Maqedonisë

I rikthyer së fundmi në ekipin përfaqësues të Maqedonisë së Veriut për ndeshjet e Ligës së Kombeve me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë, Egzon Bejtullai thotë se kjo ftesë paraqet kënaqësi për atë, pasi është një vlerësim për punën që ka bërë me ekipin e Shkëndijës. “Për çdo lojtar ftesa nga ekipi përfaqësues