Stafit teknik të Shkëndijës i bashkohet maqedonasi Jovanovski

KF Shkëndija ka angazhuar një prej trajnerëve më të mirë kondicional në rajon e më gjërë. Bëhet fjalë për Ivan Jovanovskin, ndryshe i njohur edhe me nofkën “Karas”, i cili bashkohet me stafin e kryetrajnerit Qatip Osmani dhe në të ardhmen do të jetë përgjegjës për përgatitjen fizike të futbollistëve

Goran Pandev edhe zyrtarisht i thotë lamtumirë futbollit!

Legjenda e futbollit në vend, Goran Pandev edhe zyrtarisht i ka thënë lamtumirë futbollit aktiv. Një gjë të tillë, Pandev e kishte konfirmuar përmes një intervistë për prestigjiozen italiane “Gazzetta dello Sport”,  duke pohuar se nuk mendon më për të luajtur futboll, mirëpo njëkohësisht duke paralajmëruar që do të mbetet

Makedonija Gj.P e Bajramit të shtunën miqësore me Vardarin

Për ta shfrytëzuar sa më mirë pushimin dy javor, për shkak paraqitjes së përfaqësueses së Maqedonisë në ndeshjet e Ligës së Kombeve, futbollistët e Makedonija Gjorçe Petrovit të udhëhequr nga tekniku shqiptarë, Muharem Bajrami përveç seancave stërvitore që po i zhvillojnë në vazhdimësi, të shtunën do të luajnë edhe një