Shkëndija brenda një javë zhvillon 3 ndeshje shumë të rëndësishme!

Shkëndija është para tre ndeshjeve shumë të rëndësishme. Akademia Pandev, Shkupi dhe Struga Trim&Lum janë rivalët e “kuqezinjëve” në harkun kohor prej 7-të ditëve. Gjithçka fillon nga e diela (6 nëntor) kur në Tetovë do të mirëpresin Akademia Pandevin, për të vijuar të mërkurën me ndeshjen më të rëndësishme të sezonit,

Java e 14-të në ligën e parë zhvillohet në dy ditë, gjithçka nis nga kryeqendra jonë

Me ndeshjen midis Skopjes dhe Sileksit në lagjen e Hekuranës në Shkup, do të nis java e 14-të në Ligën e Parë futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Kratova shihet si favorit absolut në këtë takim, megjithatë Skopje ende nuk e ka dhënë fjalën e fundit, edhe pse ndodhet vetëm