Vjen edhe reagimi i FC Shkupit: Nuk do lejojmë që emri i klubit të njolloset nga 3-5 injorantë!

FC Shkupi ka dalë me një reagim pas ndodhive të djeshme në stadiumin e Çairit, ku ata si nikoqir mirëpritën ekipin e Shkëndijës në kuadër të ¼ së finales së Kupës së Maqedonisë. Drejtuesit e klubit “bardhekaltër” nga Çairi ju kërkojnë falë futbolldashësve të vërtetë, tifozëve të vërtetë të Shkupit dhe

Incidenti në Çair, Shkëndija: Stop urrejtjes dhe fanatizmit të skajshëm ndërmjet dy tifozërive!

Incidenti i djeshëm në Çair në ndeshjen çerekfinale të Kupës midis FC Shkupit dhe Shkëndijës ishte tema kryesore e ditës së djeshme, por besojmë edhe ditëve në vijim. Lidhur me rastin në fjalë, ditën e sotme kanë reaguar edhe nga klubi mysafir nga Tetova, Shkëndija, drejtuesit e së cilës skuadër bëjnë