Besart Ibraimi flet në prag të ndeshjes me Shkëndijën, me të cilën skuadër ka shkruar historinë

Java e 15-të në Ligën e Parë na sjellë derbin e madh shqiptarë midis skuadrës së parë në renditje, Struga Trim Lum dhe Shkëndijës, skuadër kjo që ndodhet në pozitën e dytë, njofton “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi derbi, nga tabori i skuadrës strugane ka folur Besart Ibraimi, apo më

Luis Enrike zbulon listën për në “Qatar 2022”, mungojnë tre yjet e mëdhenj!

Seleksionuesi i Spanjës, Luis Enrike ka zbuluar listën e futbollistëve prej 26 lojtar që do të jenë pjesë e Botërorit “Qatar 2022”. Në këtë listë nuk mungojnë befasitë, me Enriken që ka vendosur të ms ftoj tre yjet e mëdhenj të kësaj kombëtare, si Serxhio Ramos, David De Gea dhe

Pas 11 vitesh, Simeone rrezikon shkarkimin te Atletiko Madridi, ja kush mund ta pasojë

Diego Simeone po kalon një nga momentet më të vështira si kryetrajner i Atletiko Madrid, ekip me të cilin ka një lidhje të veçantë, pasi ka luajtur e fituar si futbollist dhe si trajner. Argjentinasi në krye të skuadrës nga Madridi është që nga dhjetori i vitit 2011-të, ndërkohë që prej