Vardari ndalet nga Bellasica, Pelisteri i shënon 11 gola Teteksit!

Vardari ka barazuar 1:1në ndeshjen e javës së 15-të kundër Bellasicës, duke humbur mundësinë që të rikthehet sërish në pozitën e parë në Ligën e Dytë, aty ku për momentin ndodhet Gostivari, shkruan “infOSport.mk”. Vardari avansoi me golin e shënuar nga Kire Markoski në minutën e 72-të, ndërsa golin e barazimit

Dy talentët e Zajasit vijnë me një mesazh të fuqishëm drejtuar “Shvercerave” dhe “Ballistëve”

Dy talentët e KF Zajazit nga Kërçova, Alban Shaqiri nga Shkupi dhe Eri Abdullahi nga Tetova vijnë me një mesazh të fuqishëm drejtuar dy skuadrave shqiptare, FC Shkupit dhe KF Shkëndijës, apo më mirë thënë dy tifozërive të tyre, "Shvercarave" dhe "Ballistëve", pas mosmarrëveshjeve të tyre viteve të fundit, e

Behar Feta dhe super goli i tij që i dha fitoren Voska Sport (VIDEO)

Voska Sport të shtunën regjistroi një fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te KF Arsimi, duke vazhduar kështu garën për dy pozitat e para në renditje me Gostivarin dhe Vardarin, njofton “infOSport.mk”. Voska Sport në këtë ndeshje regjistroi fitore 2:1, ndërsa goditjen e fundit për të siguruar 3 pikëshin, e bëri

Gostivari ndërpret serinë prej 6 fitoreve të njëpasnjëshme të Ohrid Lihnidos

Gostivari vazhdon të jetë skuadra e vetme që ende nuk ka shijuar disfatë në Ligën e Dytë, aty ku të shtunën u zhvilluan dy takimet e para të javës së 12-të. Voska Sport mundi KF Arsimin me shifrat 2:1 si mysafir, ndërkohë me po të njëjtin rezultat, Gostivari mundi Ohrid Lihnidos,

Struga Trim Lum i shkakton disfatën e parë Shkëndijës pas 12 ndeshjeve!

Pas 12-të xhirove pa disfatë, Shkëndija të shtunën u mund nga Struga Trim Lum duke pësuar humbjen e dytë në këtë sezon dhe të dytën po nga i njëjti rival, shkruan “infOSport.mk”. Një gol i Hristijan Maleskit në minutën e 40-të i dha fitoren minimale 1:0 Struga Trim Lum në ndeshjen

Realizimi shqetëson trajnerin Osmani

Shkëndija të shtunën u mund nga Struga Trim Lum në një ndeshje ku nuk arriti që të realizojë asnjë gol. Vetëm një goditje e drejtëpërdrejtë brrenda kuadrantit nuk ishte e mjaftueshme që skuadra e Osmanit nga Struga të rikthehet e pamposhtur, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht realizimi është një nga pikat që shqetëson

Berat Imeri: Përgëzoj ekipin për fitoren, por tashmë duhet menduar ndeshjen e rradhës

Voska Sport të shtunën regjistroi fitore 2:1 në transfertën ndaj KF Arsimit, duke vazhduar garën për ato dy pozita të para që sigurojnë kualifikim të drejtëpërdrejtë në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, shkruan "infOSport.mk". Edhe në këtë ndeshje në skenë te skuadra shqiptare nga Ohri doli dyshja Emini-Feta,

Osmani: Për të fituar një ndeshje nuk mjafton vetëm agresiviteti!

Shkëndija të dielën në Strugë ka pësuar disfatën e dytë sezonale, e cila erdhi nga kundërshtari i njëjtë, Struga Trim Lum, raporton “infOSport.mk”. Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani ka thënë se për të fituar një ndeshje, skuadrës nuk i nevojitet vetëm agresiviteti, por edhe disa veçori të