Super Shqipëria kapitulloi ndaj Italisë së Mançinit (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare është mposhtur 1:3 nga Italia në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Air Albania”. Kuqezinjtë e Edi Rejës zhvilluan përgjithësisht një ndeshje të mirë, kur 2 traversa për pak sa nuk përfunduan në rrjetë. Kombëtarja e Shqipërisë e nisi mjaft mirë sfidën, teksa gjeti golin me Ismajlin i cili realizoi

Behar Feta i Voska Sport flet si pjesë e Maqedonisë U21! Shpresat e vendit nesër luajnë me Qipron

Golashënuesi më i mirë i skuadrës së Voska Sport, Behar Feta është grumbulluar me përfaqësuesen U21 të Maqedonisë, skuadër kjo që nesër do të zhvillojë një miqësore kundër ekipit kombëtar të Qipros U21, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti shkupjan në prag të këtij takimi ka folur për faqen zyrtare të Voska Sport, ku

Ndeshja Shqipëri-Itali, marrëveshje e veçantë mes dy federatave! Ndryshojnë disa rregulla sonte në “Air Albania”

Shqipëri-Itali do të jetë ndeshja e cila do të nis në orën 20:45. Për të dy Kombëtaret kjo miqësore shihet si mundësi për të rifilluar rrugën e re dhe për të fituar zemrën e tifozëve të tyre. Gjithashtu vlen të përmendet se kjo përballje do të ketë disa rregulla të veçanta,

Reshat Ramadani i Shkëndijës si pjesë e Maqedonisë U21 flet për ndeshjen e nesërme kundër Qipros

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë në futboll tashmë disa ditë ndodhet në Qipro, aty ku gjatë këtij muaji do ti zhvillojë dy ndeshje miqësore ndaj vendasve qipriot dhe Serbisë, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e këtij reprezentacioni është edhe mesfushori difenziv i Shkëndijës, Reshat Ramadani, i cili foli enkas për “infOSport.mk” rreth takimit që

Ish trajneri i Makedonija GJ.P emërohet trajneri i Besës nga Dobërdolli

Aleksandar Tanevski është emëruar trajner i ri i skuadrës së Besës nga Dobërdolli, njofton “infOSport.mk”. Strategu shkupjan te skuadra shqiptare do të pasojë Amir Veliun, i cili dha dorëheqje menjëherë pas disfatës së fundit 3:0 nga Detonit Plaçkovica, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 12-të në Ligën e Dytë. Për KF

Xhaka sërish fiton çmimin “Lojtari i Muajit” te Arsenali!

Për të dytin muaj me radhë, Granit Xhaka është votuar nga tifozët e Arsenalit, për çmimin e “Lojtari i Muajit”. Mesfushori shqiptarë që mbron ngjyrat e kombëtares së Zvicrës, shijoi një seri tjetër lojërash të spikatur, të cilat u njohën nga “topçinjtë” në mbarë botën pasi ai mori 42 për qind

Njihuni me klubin që ka dërguar më së shumti futbollistë në KB “Qatar 2022”

32 kombëtaret e kualifikuara kanë shpallur aplikimet e tyre përfundimtare për Kupën e Botës. Specialistët e transfermarkt kënaqën tifozët e futbollit me infografikë, duke treguar se cilat klube dërguan numrin më të madh të lojtarëve në Botërorin “Qatar 2022”. Në vend të parë është skuadra kampione e Gjermanisë, Bajerni i Munihut,