Bashkimi para tribunave të mbushura në Kumanovë fiton derbin me Fortunën e Hasanbegut

KF Bashkimi ka fituar derbi ndeshjen e javës së 13-të në Ligën e Tretë – Veri, duke ecur me hapa të sigurtë drejt Ligës së Dytë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e njohur kumanovare, që vite më parë luante edhe në Ligën e Parë dhe përfaqësonte vendin tonë në garat europiane, sot para

Nuk mjafton vetëm Bardhi, Maqedonia e Milevskit vitin 2022 e mbylli me disfatë!

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll vitin 2022 e ka mbyllur me barazim, teksa në ndeshjen e fundit të këtij viti që po lëmë pas, u mund nga Azerbejxhani me shifrat 3:1, njofton “infOSport.mk”. Fillimi i ndeshjes nuk paralajmëroi një fund të tillë, pas të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit avansuan me golin

Ekuadori mund nikoqirët e Katarit në ndeshjen hapëse të Botërorit 2022

Ekuadori e ka fituar ndeshjen e parë hapëse të Kupës së Botës kundër nikoqirëve të Katarit. Kombëtarja e Ekuadorit triumfoi me shifrat 2:0 ndaj Katarit, në takimin e vlefshëm për Grupin A, njofton “infOSport.mk”. Më i merituar për këtë fitore të Ekuadorit ishte kapiteni Enner Valencia, i cili i realizoi që

Ceremonia e hapjes së Botërorit “Qatar 2022”, një spektakël më vete

Botërori i futbollit “Qatar 2022” filloi sot edhe zyrtarisht. Para ndeshjes inauguruese Katar-Ekuador, në stadiumin Al Bayt u organizua ceremonia spektakolare e hapjes së Kupës së Botës. Një shfaqje luksoze e firmosur nga italiani Marco Balich në një objekt shumë teknologjik të ndërtuar në zemër të shkretëtirës. Muzikë dhe valle tradicionale në

Super gjest i “Ballistëve” dhe “Shvercerave”, pasi shtrinë dorën e pajtimit, bashkë dhuruan 10.000 euro për “Jetimët e Ballkanit”

“Ballistët” dhe “Shvercerat” sot në Prekazin legjendar të Adem Jasharit i dhanë fund “hasmërisë”, duke shtrirë dorën e pajtimit. E gjithë kjo u bë nën dirigjimin e dy hoxhallarëve të njohur nga Kosova, hoxhë Fatmir Latifit dhe Halil Kastratit, ndërsa prezent gjithsesi ishte edhe Bekim Jashari, nga familja e madhe

Super lajm na vjen nga Prekazi i Adem Jasharit, “Ballistët” dhe “Shvercerat” shtrijnë dorën e pajtimit

Një super lajm na vjen nga Prekazi legjendar i Adem Jasharit, aty ku sot dy tifo grupet e njohura shqiptare nga Maqedonia e Veriut “Ballistët” e Shkëndijës së Tetovës dhe “Shvercerat” e FC Shkupit, shtrinë dorën e pajtimit, duke ju dhënë fund mosmarrëveshjeve mes tyre që ishin prezente tashmë disa