Shkëndija e Haraçinës, një emër me peshë në futbollin vendor, që po rikthehet në identitet!

Shkëndija e Haraçinës pa dyshim se është një emër i njohur në futbollin tonë vendor. Edhe pse kjo skuadër asnjëherë nuk arriti të luaj në elitën e futbollit vendor, lirisht mund të themi se ishte një fabrikë e prodhimit të futbollistëve kualitativ, që më pas bënë karrierë nëpër skuadra të

Me golin e shënuar ndaj Arabisë S., Messi barazohet me Kristiano Ronaldon!

Ylli i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi realizoi golin e parë me kombëtaren e tij në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Messi shënoi përballë Arabisë Saudite nga pika e bardhë, duke kaluar në avantazh Argjentinën, skuadër kjo që megjithatë në fund u mund me shifrat 2:1. Goli i shënuar

Vëllazërimi 1977 fiton derbin shqiptarë të Kërçovës dhe marshon drejt Ligës së Dytë

Të dielën u zhvillua derbi i ligës së tretë perëndim, ku mejdanin në kuadër të xhiros së 5-të ndanë dy skuadrat kryesuese, Vëllazërimi 1977 dhe Zajazi, njofton “infOSport.mk”. Ndonëse ndeshja u zhvillua në kushte me shi, ky takim kaloi pritshmëritë si nga ana e shikueshmërisë në tribuna, poashtu dhe nga cilësia

Dita e nesërme shpallet festë shtetërore në Arabinë Saudite pas fitores së madhe ndaj Argjentinës

Arabia Saudite ka njoftuar se e mërkura do të shpallet ditë feste, pasi kombëtarja e tyre në futboll mundi Argjentinën e Lionel Messit, duke regjistuar kështu një ndër fitoret më të mëdha në historikun e Kampionateve Botërore. “Skifterat e Gjelbër” në ndeshjen e parë të ditës së sotme hodhën “bombën” e

“Al Kaida” ka një paralajmërim për besimtarët muslimanë rreth Kupës së Botës

Organizata terroriste “Al Kaida” u ka bërë thirrje myslimanëve në mbarë botën që t’i kthejnë shpinën Kupës së Botës. Në një deklaratë të lëshuar apelohet që mos të përcjellët ky event. “Ne paralajmërojmë vëllezërit tanë myslimanë që të mos e ndjekin apo të marrë pjesë në këtë ngjarje”, shkruhet në deklaratë, raportojnë

Ndodhi befasia e parë e Botërorit, Arabia Saudite shokon Argjentinën e Messit

Argjentina e Lionel Messit e ka nisur shumë keq Kampionatin Botëror “Qatar 2022”, duke pësuar në ndeshjen e parë ndaj Arabisë Saudite, skuadër kjo që në fund shënoi fitore 2:1, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse sfida ndaj arabëve u duk se do të jetë shumë e lehtë për Argjentinën, ashtu nuk ishte