Voska Sport transferon kapitenin e Detonit Plaçkovica!

Drejtuesit e Voska Sport me në krye Drejtorin Sportiv, Artan Borova, vijojnë të jenë shumë aktiv në tregun e transferimeve, krejt kjo që trajnerit Berat Imeri t’ia kompletojnë ekipin që para nisjes së përgatitjeve dimërore. Skuadra shqiptare nga Ohri deri më tani ka angazhuar plotë 5 emra të rinj, në mesin

Ak.Pandev prezanton mbrojtësin shqiptarë, ish reprezentues i shpresave të Maqedonisë!

Pas plotë 5 largimeve, Akademia Pandev gjatë ditës së sotme ka prezantuar dy futbollistët e rinj, që vijnë nga skuadra rumune e Akademia Klinçeni, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për mesfushorin kroat, Mario Vrdoljak dhe mbrojtësin shqiptarë, Agron Rufati. Ky i fundit nuk është një emër i panjohur për opinionin sportiv në

Drita e Gjilanit prezantoi pasuesin e Ardian Nuhiut

Drita edhe zyrtarisht e ka emëruar kryetrajner të skuadrës, trajnerin e mirënjohur kosovar, Arsim Thaqin. Ky i fundit me me tre herë kampionët e Kosovës ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë. Thaqi është prezantuar në ambientet e klubit nga drejtori gjeneral i Dritës, Feti Murseli. Strategu 51-vjeçar nga Malisheva,

Pas Isenit, Ferizaji gati të transferojë edhe ish portierin e Shkëndijës!

Ferizaji po tregohet mjaft aktiv në këtë fillim merkatoje në futbollin kosovar, kjo edhe për faktin se një ndër skuadrat më të njohura nga vendi ynë fqinjë, stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e fundit në Superligë. Drejtuesit e kësaj skuadre përforcimin e skuadrës e nisën nga mbrojtja, duke firmosur me

Medin Bajrami gati të rikthehet të luaj sërish në Maqedoni!

Medin Bajrami pak para disa ditëve i pakënaqur me kushtet e ofruara vendosi të largohet nga skuadra e Malishevës, ndërsa informacionet e “infOSport.mk”, bëjnë me dije se i njëjti mund të rikthehet të luaj sërish në elitën e futbollit të Maqedonisë. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Renovës, ndërsa verën

Shkëndija nis përgatitjet për gjysmësezonin pranveror

Ka përfunduar pushimi dimëror për futbollistët e Shkëndijës. Skuadra “kuqezi” sot kishte grumbullimin e parë për vitin 2023, me  ç’rast të gjithë futbollistëve u është prezantuar planprogrami i fazës përgatitore. Të pranishëm ishin gjithë futbollistët, përfshirë këtu edhe përforcimin e janarit Metodi Maksimov. Sot dhe nesër futbollistët do të realizojnë ekzaminimet mjekësore,

Adnan Januzaj largohet nga Sevilja dhe përfundon në Belgjikë!

Adnan Januzaj mund t’i bashkohet Arbnor Mujës te Antverpeni në Belgjikë. Ish ylli i Mançester Junajtedit, ka kërkuar t’i ndërpritet kontrata me Seviljën, dhe i njëjti pritet të luaj në kampionatin belg. Krahas Antverpenit edhe Klub Bryzh ka shprehur interesim për futbollistin shqiptarë, i cili më herët ka bërë karrierë edhe

Oçoa bënë mrrekulli në portë, por nuk e ndal dot Milanin që ta nis me fitore vitin 2023 (VIDEO)

Milani e ka nisur me fitore vitin 2023, pavarësisht se portieri kundërshtarë, Oçoa bënte mrrekulli në portën e Salernitanës. Milani shpërdoroi shumë raste për gol, ndërsa rezultati përfundimtarë doli të jetë 2:1 për ekipin e Piolit. Për portierin meksikan ishte kjo ndeshja debutuese në Serie A, duke bërë plotë 9 pritje

Xherdan Shaqiri bëhet shok skuadre me Bardhin te Trabzonspor!

Xherdan Shaqiri do të rikthehet në futbollin evropian, duke i dhënë fund aventurës së tij të shkurtër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas mediave turke, skuadra kampione e Trabzonspor synon ta transferojë futbollistin shqiptarë të Zvicrës, të cilin e kishte kërkuar edhe në të kaluarën. Shaqiri shihet si zëvendësues ideal i