Lidhej me një transferim te Shkëndija, por me shumë gjasa i njëjti do përfundojë te FC Shkupi!

Edhe pse ende nuk ka filluar zyrtarisht merkatoja në futbollin vendor, shumë skuadra kanë bërë lëvizjet e para, duke menduar që tani për stinorin pranveror. Edhe pse ka zëra për lëvizje te skuadra kampione në fuqi e FC Shkupit, habit fakti se nga tabori i skuadrës nga Çairi janë shumë

Prezantimi i CR7 te Al Nasr u ndoq nga 3 miliardë njerëz, finalja e “Qatar 2022” nga 2 miliardë!

Prezantimi i yllit portugez, Kristiano Ronaldos te skuadra arabe e Al Nasr kishte më shumë shikues se sa vetë finalja e Botërorit të fundit “Qatar 2022”. Sipas gazetarit Pedro Sepulveda, prezantimi i sulmuesit 37-vjeçar në Al Nasr arriti në 3 miliardë njerëz që e ndoqën ngjarjen në 40 kanale në mbarë

Blind pasi e mbylli me Ajaksin, transferohet te Bajerni i Munihut!

Dejli Blind do të nënshkruajë kontratë me kampionët e Gjermanisë, Bajern Munihun. Vizitat mjekësore tashmë janë prenotuar dhe mbrojtësi holandez së shpejti do të ju  nënshtrohet atyreve. Blind te Bajerni i Munihut do të qëndrojë deri në fund të sezonit dhe aspak më shumë, pasi kjo marrëveshje nuk do të ketë të

Boban Babunski merr timonin e Pelisterit!

Boban Babunski është emëruar trajner i ri i Pelisterit, pasi drejtuesit e kësaj skuadre vendosën që me pëlqim të dyanshëm të ndërpresin bashkëpunimin me trajnerin e deritanishëm, Marjan Sekullovski, njofton “infOSport.mk”. Babunski me skuadrën nga Manastiri ka nënshkruar kontratë në afat prej 6 muajsh, me opcion për ta vazhduar edhe për

Shkëndija prezanton edhe një tjetër futbollistë, këtë herë boshnjakun Mujezinoviç

Shkëndija brenda ditës ka prezantuar edhe përforcimin e dytë, pas atij të Kamer Qakës. Emër i ri në rradhët e skuadrës tetovare, është mesfushori nga Bosnja e Hercegovina, Mustafa Mujezinoviç. 29-të vjeçari i lindur në Weilburg të Gjermanisë në gjysmësezonin vjeshtor ishte pjesë e Novi Pazarit në elitën e futbollit të

Voska Sport prezanton qendërmbrojtësin Hristov

Voska Sport gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe përforcimin e 6-të gjatë këtij afati kalimtarë, njofton “infOSport.mk”. Emër i ri në rradhët e skuadrës shqiptare nga Ohri është Oliver Hristov, i cili te Voska Sport vjen nga rradhët e Detonit Plaçkovica. Bëhet fjalë për një futbollistë mjaft korpulent, 26-vjeçar, i cili

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Shkëndija prezanton Kamer Qakën

Shkëndija dhe Kamer Qaka ribashkohen, saktë një vit pasi mesfushori defanziv kaloi në Hungari te skuadra e Mezőkövesd Zsóry FC. Fituesi i titullit kampion me Shkëndijën në sezonin 2020/2021 vjen sërish në Tetovë, i bindur se ka lënë në gjysmë misionin e tij me kuqezinjtë. Duke njohur ambientin, Qaka me shumë optimizëm