SuperKupa e Kosovës do luhet në Turqi!

Finalja e SuperKupës së Kosovës midis Ballkanit dhe Llapit do të luhet me 21 janar në Antalia të Turqisë, raporton “infOSport.mk”. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit të Kosovës, duke pasur parasysh se në këtë periudhë që të dyja këto skuadra do të zhvillojnë fazën e përgatitjeve në qytetin bregdetar turk. Kujtojmë

Bullgari Milev: Shkëndija është një prej klubeve më të mira në Ballkan!

Shkëndija gjatë ditës së sotme ka siguruar edhe shërbimet e sulmuesit bullgar, Nasko Milev, transmeton “infOSport.mk”. Shkëndija dhe Nasko Milev kanë firmosur kontratë për një vit e gjysmë, me opsion vazhdimi në rast se i njëjti kënaq me paraqitjet e tij me fanellën “kuqezi”. “Ky është një prej klubeve më të mira

E BUJSHME: Asllani drejt transferimit te Milani?

Kristjan Asllani u transferua me bujë te Interi në merkaton e verës, por ka gjetur pak hapësira dhe për këtë arsye mund të ndryshojë skuadër. Me Mkhitaryan dhe Brozovic si zgjedhje të Inzaghit, talenti shqiptar duhet t’i shikojë ndeshjet nga stoli dhe për këtë arsye, mund të transferohet në një ekip

Sileksi angazhon sulmuesin shqiptarë nga Mali i Zi

Sileksi gjatë ditës së sotme ka finalizuar marrëveshjen me sulmuesin shqiptarë nga Mali i Zi, Halil Muharemoviç. Informacione të sigurta pranë “infOSport.mk” bëjnë të ditur se Muharemoviç i ka thënë “PO”, Sileksit dhe se i njëjti me fanellën e skuadrës nga Kratova do të prezantohet me datë 15 janar. Muharemoviç, i cili

Ak.Pandev prezanton portierin shkupjan, Burhan Mustafa

Akademia Pandev me Aco Stojkovin si Drejtor Sportiv, vazhdon me transferimin e futbollistëve të rinj në prag të stinorit pranveror, ku skuadra nga Strumica do të tentojë të ruaj statusin e skuadrës elitare, njofton “infOSport.mk”. Pas kroatit  Mario Vrdoljak dhe mbrojtësit shqiptarë, Agron Rufati, skuadra e Akademia Pandev gjatë ditës së

Voska Sport prezanton shkupjanin, Ermedin Adem

Voska Sport sot edhe zyrtarisht ka prezantuar një ndër përforcimet më të bujshme të merkatos së janarit, kapitenin e deridjeshëm të Makedonija GJ.P., Ermedin Adem, njofton “infOSport.mk”. Me shkupjanin Adem, drejtuesit e skuadrës nga Ohri kishin precizuar të gjitha detajet e marrëveshjes që disa javë më parë, ndërsa sot edhe përfundimisht