Roberto Martinez emërohet trajner i Portugalisë

Ish-trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez është emëruar trajner i ri i Portugalisë, kanë konfirmuar nga Federata e Futbollit e Portugalisë. “E vlerësoj entuziazmin dhe ambiciet me të cilat Martinez e pranoi ftesën”, tha presidenti i Federatës së futbollit të Portugalisë, Fernando Gomes. “Ky është një moment i rëndësishëm për kombëtaren”, shtoi ai. Martinez

Ndeshja e futbollit në Kosta Rikë shndërrohet në arenë boksi! (VIDEO)

Një skandal i madh ka ndodhur në një ndeshje futbolli në Kosta Rikë, aty ku futbollistët e të dyja skuadrave nuk kishin kursyer aspak grushtet mes tyre. Një gjë e tillë kishte ndodhur në ndeshjen mes Guanacastecas dhe Liberias. Gjithçka kishte nisur në minutën e 26-të, kur fusha për një moment u

Zyrtare, FC Prishtina e huazon një lojtar te Shkëndija!

Portieri i ri i FC Prishtinës, Egzon Bislimi, është huazuar te të skuadra e Shkëndijës së Hajvalisë, ekip që garon në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll. Egzoni iu bashkua Prishtinës në verën e vitit të kaluar nga Ramiz Sadiku. Ai është portier me shumë perspektiv, ndaj dhe drejtuesit e skuadrës

Struga Trim Lum nisi përgatitjet për stinorin pranveror

Ka përfunduar pushimi dimëror për futbollistët kampion të vjeshtës, Struga Trim Lum. Skuadra e udhëhequr nga trajneri Srgjan Zaharievski sot bëri grumbullimin e parë për vitin 2023, ndërsa udhëheqësia e klubit para futbollistëve prezantoi edhe planprogramin e fazës përgatitore, që do të zhvillohet në dy faza. Deri me 23 janar ekipi

Shkëndija i beson edhe një talenti të saj

Shkëndija nën urdhërat e trajnerit Qatip Osmani po vijon përgatitjet dimërore me intensitet të shtuar, me “kuqezinjtë” që po kryejnë nga dy seanca stërvitore në ditë, ndërsa bashkë me 4 përforcimet e deritashme Maksimov, Qaka, Mujezinoviç dhe Milev, me skuadrën nga fillimi ka nisur të stërvitet edhe Almir Rexhepi. Mbrojtësi i

Voska Sport startoi me fazën e përgatitjeve para rifillimit të gjysmësezonit pranveror

Voska Sport i ka rifilluar përgatitjet për vazhdimin e edicionit 2022/23. Nën urdhrat e trajnerit Berat Imeri dhe ndihmësve të tij, futbollistët iu rikthyen punës gjatë ditës së sotme. Në një atmosferë tejet pozitive, lojtarët "bardhekaltër" e kryen së bashku stërvitjen e parë për vitin 2023, teksa mungesa e vetme, edhe

Silvinjo edhe zyrtarisht merr detyrën e trajnerit te kombëtarja shqiptare: Kam besim se do të bëjmë një punë të mirë

Pas përfundimit të lamtumirës së Edi Rejës, trajneri i ri në detyrë i kombëtares kuqezi, Silvinjo, ka marrë fjalën e tij për herë të parë duke shprehur si fillim një falenderim për punën e bërë të Rejës dhe më pas ai ka folur për këtë zgjedhje. “Përshëndetje të gjithëve, ju falenderoj