Super lajm për Maqedoninë dhe Milevskin, Arijan Ademi do luaj në eliminatoret e Euro 2024

Njëri nga futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, Arijan Ademi nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga ekipi përfaqësueses. Mesfushori shqiptar mungoi në ndeshjet e fundit për shkak të dëmtimeve, ndërsa kjo shkaktoi disa spekulime rreth të ardhmës së tij me përfaqësuesen e Maqedonisë. Megjithatë Ademi në

ZYRTARE, vjen edhe largimi i dytë nga rradhët e Shkëndijës

Pas Mexhit Nezirit, i cili u transferua në rradhët e Struga Trim Lum, Shkëndija gjatë ditës së sotme ka komunikuar edhe transferimin e sulmuesit 18 vjeçar, Dashmir Elezi në kampionatin e Gjeorgjisë, te skuadra e FC Torpedo Kutaisi. I vlerësuar si një prej talentëve më të mëdhenj kohëve të fundit, Elezi