Rabotniçki prezantoi 3 emra të rinj, njëri prej tyre reprezentues i Maqedonisë!

Rabotniçki nën drejtimin e trajnerit Milan Ilievski, sot edhe zyrtarisht ndezën motorët për stinorin pranveror, ndërsa paralelisht drejtuesit e skuadrës i kishin mundësuar atij që në start në skuadër të ketë edhe 3 emra të rinj, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për Kire Markoskin, një emër i njohur në futbollin vendor, Stefan

Alpaj Jusuf do luaj te Detonit Plaçkovica, skuadër kjo që sot ndezi motorët për në pranverë

Mesfushori kumanovar, Alpaj Jusuf, i cili për disa muaj ishte një futbollistë i lirë, pasi shkëputi kontratën me Skopjen nëntorin e vitit të kaluar, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë te skuadra e Detonit Plaçkovica, skuadër kjo që garon në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Njëherit skuadra nga Radovishi

Voska Sport prezantoi portierin me shumë përvojë, Hadis Veli

Voska Sport ka nisur me prezantimin e transferimeve të reja, derisa sot para opinionit sportive prezantuan portierin me shumë përvojë në Ligën e Parë, Hadis Velii, njofton “infOSport.mk”. Gardiani tetovar te Voska Sport vjen nga rradhët e Besës së Dobërdollit, aty ku kaloi 6 muajt e fundit. Ndryshe bëhet fjalë për një

Ish sulmuesi i Shkëndijës përfundon në Ligën e Parë të Shqipërisë!

Skuadra e njohur shqiptare e Flamurtarit nga Vlora, pjesë e së cilës në të kaluarën kanë qenë edhe shumë futbollistë nga Maqedonia, synon ringritjen sa më të shpejtë në Superligën shqiptare. “Kuqezinjtë” renditen në vendin e dytë në Kategorinë e Parë dhe janë në rrugën e duhur për të prekur sërish

Prishtina transferon amerikanin 21-vjeçar të Rahovecit!

Prishtina ka filluar të punoj për përforcime në afatin kalimtar të janarit, derisa ka bërë edhe goditjen e parë. Bëhet fjalë për sulmuesin e talentuar Jalen Miller Blesa, i cili në gjysmë sezonin e parë ka shkëlqyer me Rahovecin në Ligën e Parë të Kosovës. Sipas burimeve të Telegrafit, Prishtina ka kryer

Tirana ndanë rrugët me nigerianin 26-vjeçar

Lukman Hussein nuk do të jetë më pjesë e Tiranës. 26-vjeçari nga Nigeria në këtë mënyrë largohet nga ekipi “bardheblu” vetëm pas 6 muajve. Edhe pse erdhi me shumë bujë nga radhët e Kastriotit, nigeriani nuk ka mundur të marrë dot minutat e dëshiruara nën urdhërat e Orges Shehit, pasi konkurrenca

Shkëndija gati akordin me Çinarin, zbulohet madje edhe paga e tij!

Aventura e Erald Çinarit në Turqi me skuadrën e Samsunspor ka përfunduar. Futbollisti shkodran ka prishur kontratën me klubin turk dhe ka preferuar të vijojë karrierën te Shkëndija e Tetovës, pavarësisht faktit se për 26-vjeçarin kishte interesim edhe nga dy skuadrat e Superligësm shqiptare, Vllaznia dhe Partizani. Edhe pse skuadra nga