Ndodh mrrekullia, pasi mposhti kancerin, Haller mposht edhe Bazelin me një “tregolësh”! (VIDEO)

Korrikun e vitit 2022, sulmuesi Sebastian Haller i sapoardhur te Borusia e Dortmundit u diagnostikua me një tumor malinj testikular. Kjo bëri që sulmuesi 28-vjeçar nga Bregu i Fildishtë ti nënshtrohet kimioterapisë, ndërsa gjithashtu pësoi edhe dy operacione, pas së cilave arriti ta mposhte me sukses këtë sëmundje të rëndë. Në

Ronaldo tregon madhështinë e tij, vizitë klubit të Realit në Riad të Arabisë Saudite! (VIDEO)

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo mori pjesë në stërvitjen e sotme të Real Madridit në Arabinë Saudite, aty ku “mbretërit” do të zhvillojnë edhe ndeshjen finale të SuperKupës së Spanjës kundër Barcelonës. Futbollistët “madrilen” në prag të këtij takimi që në program është të dielën janë duke u përgatitur në qendrën stërvitore

FIFA dënon Serbinë për ofendimet e bëra ndaj Xhakës dhe Shaqirit në “Qatar 2022”!

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka dënuar sërish Serbinë. FIFA gjatë ditës së sotme shqiptoi një dënim prej 50 mijë frangave për Federatën serbe, për shkak thirrjeve fyese të tifozëve në ndeshjen ndaj Zvicrës. Në ndeshjen e Kupës së Botës në Katar, huliganët serbë kanë fyer vazhdimisht dy futbollistët shqiptarë që

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Ferizaj prezanton Filip Gligorov

Filip Gligorov për herë të parë në karrierën e tij do të luaj në elitën e futbollit kosovar. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka vendosur që ti thotë “PO” ofertës së Ferizajit, skuadër kjo që është treguar mjaft aktive në këtë merkato, duke angazhuar kryesisht futbollistë nga Maqedonia, raporton “infOSport.mk”. Kujtojmë

Futbollisti i rradhës që i bashkohet Ak.Pandev vjen nga Italia!

Akademia Pandev tashmë disa ditë ka nisur me përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa në Strumicë përveç lojtarëve standardë dhe emrave të rinj tashmë të prezantuar, ka edhe një tjetër fytyrë të re, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Neat Abdullain, një djalë i rritur në Itali, por që është me origjinë nga

Fiton Ademi, autori i 8 golave në vjeshtë me Besën, premton gola edhe me Voska Sport

Fiton Ademi, autori i 8 golave të shënuar në stinorin vjeshtorë me fanellën e Besës së Dobërdollit, në pranverë do të veshë fanellën e Voska Sport, për të ndihmuar skuadrën nga Ohri në arritjen e objektivave. Ademi te Voska Sport vjen për të ngritur edhe më shumë konkurrencën në repartin e

Ferizaji transferon ish futbollistin e FC Shkupit dhe Vllaznisë së Shkodrës!

FC Ferizaji me presidentin e saj, Lulzim Abazin, i cili sot feston datëlindjen e tij, vazhdon fuqishëm në merkato, derisa gjatë ditës së sotme kanë nënshkruar edhe me një futbollistë tjetër nga Maqedonia. Siç mëson “infOSport.mk”, bëhet fjalë për mbrojtësin e krahut të djathë, Filip Gligorov, i cili në të kaluarën