Ballkani fitues i SuperKupës së Kosovës

Skuadra e Ballkanit nga Suhareka ka arritur një tjetër sukses historik, teksa sot në tokën turke arriti që të fitoj trofeun e SuperKupës së Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Është kjo hera e dytë që ky trofe mes skuadrave kosovare diskutohet në Turqi, aty ku  dy finalistët e këtij edicioni, Ballkani dhe

Futsal, Kosova U19 mund Maqedoninë dhe kualifikohet në “Main Round”

Përfaqësuesja U19 e Kosovës në futsall ka kaluar në “Main Round” për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Poreçi 2023”, përcjellë “infOSport.mk”. Pas barazimit 3:3 me Gjermaninë në ndeshjen e parë, “Dardanët” e drejtuar nga Suad Keçi kanë shënuar fitore kundër Maqedonisë së Veriut, me rezultat 6:3, në ndeshjen e zhvilluar sot në