Largim i papritur i njërit prej drejtuesve më të rëndësishëm te FC Shkupi!

Në mungesë të lëvizjeve, kur janë në pyetje afrimet, apo edhe largimet zyrtare nga klubi i FC Shkupit, së fundmi te kjo skuadër ka ndodhur një largim shumë i papritur, shkruan “infOSport.mk”. Pjesë e kësaj skuadre në të ardhmen nuk do të jetë sekretari i deritanishëm, Emir Shabani, i cili në

Sulmuesi i Partizanit, Xhuliano Skuka transferohet në Francë te Metz!

Sulmuesi i Partizanit të Tiranës, Xhuliano Skuka, ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, teksa sot është prezantuar me fanellën e skuadrës së njohur franceze të FC Metz, që në historikun e saj ka fituar dy trofe të Kupës së Francës dhe dy Kupa të Ligës. Transferimi i

Zyrtare, Kuman merr drejtimin e kombëtares së Holandës

Ronald Kuman edhe zyrtarisht është emëruar në postin e kryetrajnerit te Kombëtarja e Holandës. “Tulipanët” një gjë të tillë njoftuan përmes faqes së tyre zyrtare, duke bërë të ditur se 59-vjeçarit i jepet mundësia e dytë për të drejtuar ekipin kombëtar të vendit të tij. Kujtojmë Ronald Kuman kombëtaren holandeze e kishte

Skiatori shkupjan, Alban Elezi, shpallet kampion bote për të rinj, feston me shqiponjë

Skiatori shkupjan, Alban Elezi Cannaferina, i cili përfaqëson Francën, u shpall kampion bote për të rinj në disiplinën e Slalomit të madh (Super G), njofton “infOSport.mk”. Koha e përgjithshme pas dy zbritjeve ishte 1 minutë, 43 sekonda e 61 të qindtat për shqiptarin nga Maqedonia, i cili në të dyja provat

Goleadori Admin Abdulla ftohet te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë (VIDEO)

Admin Abdulla është një ndër talentët e futbollit në vend, para të cilit është një e ardhme e ndritur. Bëhet fjalë për një futbollistë të datëlindjes 04.07.2008, i cili me futboll ka filluar të merret që nga mosha 6-vjeçare, ndërsa së fundmi i njëjti  është ftuar edhe te përfaqësuesja e