Talenti shqiptar Bozhanaj prezantohet te Modena!

Kleis Bozhanaj është tashmë edhe zyrtarisht në pronësinë e klubit të Modenas në Serie B. 21-vjeçari shihet si një element me shumë perspektivë ndaj Modena vendosi të investojë tek lojtari që në të kaluarën ka qenë pjesë e Shqipërisë U19 duke koleksionuar tre paraqitje. Bozhanaj është pjesë e Carrarese në Serinë C

Liga e Kombeve, hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kombeve, që do të zhvillohen gjatë muajit qershor në Holandë, njofton “infOSport.mk”. Supersfidsa e këtyre gjysmëfinaleve do të jetë ajo mes Italisë dhe Spanjës. Të besuarit e Roberto Mançinit, do të sfidojnë “furinë e kuqe” më 15 qershor

Angli, Celina do luaj te ekipi ku më parë luante Xherdan Shaqiri

Anëtari i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, stinorin pranveror do të luaj në formë huazimi te skuadra e Stok Sitit, aty ku më parë luante edhe Xherdan Shaqiri. Celina aktualisht është një lojtar i skuadrës franceze të Dizhon, drejtuesit e së cilës skuadër e kishin blerë atë shtatorin e vitit