Shkëndija me mungesa të rëndësishme përballë Bregallnicës!

Në prag të ndeshjes së nesërme kundër Bregallnicës, trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani po has në shumë probleme, pasi nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e disa prej futbollistëve titullarë, raporton “infOSport.mk”. Ljupço Doriev, Bruno Dita dhe Dashmir Elezi mbeten jashtë kombinimit për lojë kundër Bregallnicës, ndërsa në dyshim

Trajneri i Voska Sport, Berat Imeri, i kënaqur me fitoren ndaj Sasa-s

Voska Sport në ndeshjen e javës së 18-të në Ligën e Dytë shënoi fitore 4:0 përballë skuadrës nga Kamenica, Sasa, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e udhëhequr nga strategu tetovar, Berat Imeri, edhe përkundër shiut të rrëmbyeshëm, treguan një lojë shumë të mirë, duke mos e diskutuar në asnjë moment fitoren. “Fitore shumë e

Voska Sport demolon Sasa-n, Behar Fetahi sërish në element

Voska Sport ka shënuar fitore 4:0 përballë skuadrës nga Kamenica, Sasa, në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Edhe në këtë ndeshje në element te skuadra shqiptare nga Ohri doli të jetë shkupjani, Behar Fetahi, i cili realizoi dy gola, nga një në secilën

Liga e Dytë, Voska Sport dhe Gostivari nuk gabojnë, fiton edhe Vardari

Java e 18-të në Ligën e Dytë doli të jetë e mbarë për skuadrat favorite, që vazhdojnë rrugëtimin e tyre drejt objektivave që kanë hartuar që para fillimit të sezonit, njofton “infOSport.mk”. Kështu, Voska Sport, Gostivari, Vardari dhe Pelisteri pa shumë probleme shënuan fitore ndaj kundërshtarëve të tyre. Edhe njëherë tjetër

Uzuni shënon sërish, me Granadan e tij shohin me sy ka La Liga (VIDEO)

Granada ka marrë një fitore të rëndësishme 3:1 në transfertën kundër Burgos FC në ndeshjen e vlefshme të javës së 30-të në La Liga 2, kategoria e dytë e futbollit spanjoll. Një fitore e vuajtur e ardhur me përmbysje që ka pasur për protagonistë edhe sulmuesin e kombëtares së Shqipërisë, Myrto

Besir Alili fiton medaljen e bronzit në turneun e fuqishëm “Dan Kolov”

Paraqitjet e shkëlqyeshme në turneun e fuqishëm dhe prej më prestigjiozëve për senior "Dan Kolov", që po organizohet në Sofje të Bullgarisë, Besir Alili i kurorëzoi duke fituar medaljen e bronztë. Në kategorinë deri më 57 kg, shpresa më e madhe e mundjes në vendin tonë, ishte i shkëlqyeshëm edhe në

FC Shkupi-Ak.Pandev, pjesa e parë dhuron spektakël dhe 5 gola në Kërçovë (VIDEO)

Pjesa e parë e takimit midis FC Shkupit dhe Akademia Pandev, që në këto momente po zhvillohet në Kërçovë ka dhuruar shumë spektakël, grindë në fsuëh dhe plotë 5 gola të shënuar, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi edhe pse në një moment ndodhej në disavantazh (1:2), në fund këtë pjesë e mbylli

Në garë me gjigandët turq të Fenerbahçes, “KF Kumanova” e Ismet Zeqirit e treta në Sandanski të Bullgarisë

KF Kumanova, gjenerata e të lindurve në vitin 2012, e udhëhequr nga trajneri i mirënjohur kumanovar, Ismet Zeqiri, është renditur e treta në kuadër të turnout ndërkombëtarë “Pirin Cup”, që u mbajt në Sandanski të Bullgarisë, shkruan Open-TV, përcjellë “infOSport.mk”. “Pirin Cup” është turne me peshë të madhe për grupmoshat e